Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
10°C
-2°C
ČE.
13°C
-3°C
Deli
7402

Tereza postala šolska državna prvakinja

Športno društvo Šentjošt že leta goji igranje namiznega tenisa, katerega gonilna sila je Hine Košir. Pred leti so začeli z nekoliko bolj organiziranim pristopom, med drugim tudi tako, da so v goste povabili trenerja z licenco Darka Makovca ter v svojo sredo mlade. Načrtno delo trenerja z mladimi se je obrestovalo, kajti pred tedni je članica društva Tereza Kavčič postala šolska državna prvakinja. 15-letno dekle, sicer devetošolka, ki se že šesto leto bori za zeleno mizo, je v kategoriji 6.–9. razred zmagala brez poraza. »Tudi sicer na turnirjih po Gorenjski, kjer veliko nastopamo, in pa tukaj po naši okolici vedno slavi – in to v generalnem seštevku, torej tudi med odraslimi. Res je vrhunska,« komentira Terezine uspehe Košir. Kot pravi njen trener Makovec, je sedaj pred njo pomembna odločitev, kje bo nadaljevala svojo športno pot, saj se ji z uspehi odpirajo nova vrata.

Sicer pa društvena namiznoteniška sekcija trenutno šteje 5 igralcev: poleg omenjene Tereze še Lea Košir, Grega Maček, Lovrenc Košir in Rok Košir, ki trenirajo po štirikrat tedensko. Julija jih čaka krajši predah, avgusta pa priprave v Logatcu. »Sodelujemo v gorenjski ligi, medregijski ligi Ljubljana, na državnem šolskem prvenstvu in na državnem prvenstvu za kadete in mlajše kadete. Lahko se pohvalimo, da naši fantje in dekleta redno osvajajo lovorike,« pravi Košir. Sekcija oziroma društvo vsako leto spomladi organizira turnir. Letos je bil že 10., na njem pa se je pomerilo 26 igralcev od Škofje Loke do Ljubljane. Rezultati pri moških do petdeset let: 1. Zupančič, 2. Sretec, 3. Prevodnik in 4. Miklavčič. Nad petdeset let: 1. Torkar, 2. Kozjek, 3. Košir in 4. Miklavčič. Turnirja sta se udeležili tudi dve ženski, prvo mesto je pripadlo Terezi Kavčič, drugo pa Vidi Mlinar.

 

Gašper Tominc

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi