Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
19°C | 32°C
sobota, 22.07.2017
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
19°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 28°C
torek, 25.07.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Slovenija proti Argentini


ŠPORT

| |
17.08.2016      10:25
A A

Slovenija proti ArgentiniDeli:

Če bi v poletnem času koga zaneslo v Šentjošt, bi najbrž takoj pomislil, da se je znašel v Argentini v malem. 15. julija 2016 pa k nam skupina mladih argentinskih Slovencev ni prišla le zato, da bi si ogledala naš domači kraj, ampak je bil namen obiska večji. V Slovenijo so pripotovali, da bi odigrali več odbojkarskih tekem v različnih slovenskih krajih. Čeprav v Šentjoštu nimamo odbojkarske skupine, smo jih z največjim veseljem sprejeli in z njimi odigrali prijateljske tekme. »Lansko poletje sem bila pri sorodnikih v Argentini, kjer sem spoznala trenerja odbojkarske skupine. Kakšen mesec nazaj pa me je kontaktiral eden od sorodnikov in me vprašal, če bi lahko prišli v Šentjošt. Seveda sem rekla ja,« je razložila Eva Malovrh, ena od glavnih ''krivcev'', zakaj je skupina odbojkarjev iz Buenos Airesa sploh prišla v Šentjošt. 

Ob zvokih harmonike in spremstvu para, oblečenega v narodno nošo, smo člani študentskega društva Silaq goste pospremili na kratek ogled Šentjošta, nato pa smo jih popeljali do šolskega igrišča, kjer naj bi se odvijale prijateljske tekme. Nekaj časa smo si vzeli, da smo se ogreli, potem so s prvo tekmo začeli fantje, njim pa smo sledila tudi dekleta. Žoga se je odbijala malo hitreje, kot smo bili navajeni. Kljub večdnevnim intenzivnim pripravam in podpori domačega občinstva smo morali priznati premoč naših novih prijateljev iz Argentine. Ampak med nami ni prišlo do zamer in smo zato večer nadaljevali v prijetnem vzdušju ob hrani in pijači. Sledil je še sproščen klepet, med katerim smo ugotovili, da smo si v marsičem podobni, v marsičem pa tudi različni. V vsakem primeru pa imamo in bomo vedno imeli nekaj skupnega, ljubezen do Slovenije, in tega nam ne more vzeti nihče.

Mirjam Tominc, študentsko društvo Silaq

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.