Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
13°C
2°C
6670

Šentjoščan Tristan postal državni prvak v tenisu

Občina Dobrova - Polhov Gradec je od konca maja 2018 bogatejša za še enega državnega prvaka. Državni  prvak v tenisu med dečki do 14  let je postal Tristan Flander iz Šentjošta nad Horjulom, član Teniškega kluba Radomlje. Pred tem je na državnih prvenstvih že dvakrat igral v finalu, a se mu je zmaga izmaknila. Prvič leta 2016 na zimskem državnem prvenstvu v kategoriji dečki do 12 let in drugič januarja letos na zimskem državnem prvenstvu v kategoriji dečki do 14 let.

Poletno državno prvenstvo za dečke je tokrat potekalo v Kopru. Tristan je kot četrti nosilec prvenstva na poti do zmage v četrtfinalu premagal Matica Križnika, najboljšega Slovenca med leto mlajšimi igralci, v polfinalu je premagal prvega nosilca turnirja Celjana Luna Obrula, v finalu pa še 2. nosilca, Mariborčana Maja Premzla. Tristan je z uspehom na državnem prvenstvu potrdil dobro formo in bo kot član slovenske reprezentance med 1. in 3. julijem nastopil na evropskem ekipnem prvenstvu v Royanu v Franciji. V ekipi bosta poleg Tristana še Lun Obrul in Bor Artnak. Če bo ekipa fantov uspešna, jih čaka še finalni nastop v Murciji v Španiji. Tristana med 23. in 27. julijem čakajo tudi nastopi na posamičnem evropskem prvenstvu v Mostu na Češkem, na katerega selektor mladinskih reprezentanc lahko uvrsti le dva tekmovalca iz Slovenije. (nč, foto: A. Kraševec)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!