Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kupili nov, sodoben snežni top


ŠPORT

| |
16.01.2016      8:59
A A

Kupili nov, sodoben snežni top


Šentjošt, 15. januar – Šentjoško športno društvo, ki upravlja s smučiščem sredi vasi, je zagnalo smučarske naprave že 22. novembra lani, ko je zapadlo 32 centimetrov snega. Smuka je trajala osem dni, potem pa so naprave mirovale do začetka januarja, ko je sneg ponovno pobelil hribe.


Deli:

Kaj bo prinesla letošnja sezona, bo pokazal čas. »Če že ne bo snega, upam da bodo vsaj temperature dovolj nizke in primerna vlaga za izdelovanje umetnega snega,« je aktualno sezono pokomentiral Robert Oblak, predsednik smučarske sekcije ŠD Šentjošt. Smučišče ima že deset let svoj snežni top, vendar njegova tehnika nekako ne ustreza več zahtevam sodobnega časa. Nov top lahko izdeluje sneg že pri minus 2,5 stopinje Celzija in pri 95-odstotni vlagi, medtem ko je njegov predhodnik potreboval vsaj štiri stopinje pod ničlo. To je pri sedanjih zimskih temperaturah zelo pomembno, poleg tega pa ima nov top vgrajen elektronski sistem, ki sam regulira dotok vode glede na zunanje temperature in vlago. »Prej sem sredi noči vstajal, preverjal razmere in po potrebi zapiral ter odpiral ventile. Sedaj je to preteklost. Dobra stvar novega topa je tudi njegov izkoristek, saj z isto količino vode naredi skoraj enkrat večji kup snega kot njegov predhodnik, pa tudi sneg je boljše kvalitete.« V društvu ne želijo govoriti o vrednosti investicije, povedali so le, da stane takšen top v prodaji trideset tisočakov. Prvi preskusi novega snežnega topa so se izkazali za zelo dobre, ravno z njim so lahko nudili ugodne pogoje na otroškem smučišču tudi v dneh, ko je prišla odjuga. Če vas je zamikalo, da smučišče obiščete, potem si lahko aktualne razmere, vključno s »kamero v živo«, ogledate na spletni strani http://www.sd-sentjost.si/smucisce/


Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.