Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

13. Planinski tabor mladih planincev MO PD ......


ŠPORT

| |
19.09.2015      18:18
A A

13. Planinski tabor mladih planincev MO PD Šentjošt, Lepena 2015


V soboto, 18. julija 2015, smo s parkirišča v Šentjoštu že trinajstič pomahali staršem v slovo in se odpeljali novim dogodivščinam naproti. Pred nami so bile dobre tri ure vožnje, saj smo bili namenjeni v Posočje. Kot vedno, je bilo ozračje na avtobusu nabito s pozitivno energijo in vznemirjenostjo, saj nas je čakal teden dni gora, druženje s prijatelji, zabava, igre in smaragdna reka Soča.


Deli:

Mladi planinci iz Šentjošta so letos spoznavali dolino Lepene. Naša šotorska vasica se je nahajala v neposredni bližini reke Soče, ki je bila zaradi vročine, ki nas je spremljala ves teden, pravi blagoslov. Kljub zelo nizkim temperaturam vode (le nekaj več kot 10 stopinj je imela) so bili otroci navdušeni nad njo in vsi skupaj smo skoraj vse popoldneve izkoristili za namakanje ali pa le ležanje na njenem bregu. Seveda pa se nismo le kopali, osvojili smo kar nekaj vrhov in pridobili veliko novega znanja.

Najmlajši otroci iz vrtca so se podali do Krnskega jezera in si ogledali Šunikov vodni gaj ter Hermanovo trdnjavo. Nekoliko starejši so prav tako občudovali lepoto jezera pod Krnom in Šunikov vodni gaj, poleg tega pa so osvojili še Malo Mojstrovko in Svinjak. Najstarejša skupina, ki je bila sestavljena iz otrok, ki že več let obiskujejo planinski tabor, pa je v svojo malho gora dodala Lanževico, Malo Mojstrovko po Hanzovi poti in Mangart po Slovenski poti.

Kadar se nismo potepali po okoliških gorah ali se kopali v Soči, smo plezali, vozlali, se učili operirati z zemljevidom in kompasom, spoznavali Bovec, igrali nogomet, ustvarjali, preizkušali pogum ob nočnih igrah. Skratka, imeli smo se lepo, dodobra smo spoznali čudovit del Slovenije in pridobili veliko novega znanja. Vsega tega pa ne bi bilo brez naših vodnikov in pomočnikov, ki si vsako leto vzamejo čas, da je naš planinski tabor lahko tako zabaven.

Se vidimo prihodnje leto; kje, še sporočimo!

 

Planinski pozdrav,

Katja Maček, vodja tabora

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.