Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
3°C
3°C
JUTRI
0°C
-4°C
Deli

Zima odhaja...

Zima se letos od nas kar noče in noče posloviti. V pustnem času so se s preganjanjem zime trudile pustne šeme, ki pa niso bile najbolj uspešne, saj so nam po pustu »od zgoraj » poslali kar veliko snega in sibirskega mraza.

Vendar maškare se ne dajo. V Črnem vrhu smo bili v soboto 10. 2. deležni velikega otroškega pustnega rajanja. Pustne šeme so skozi glasbo in ples ustvarjale veselo vzdušje. Trudile so se, da odženejo zimo in v deželo prikličejo pomlad. Vendar ni bilo ravno tako. Najhladnejši dnevi so šele prihajali. Upamo, da so se sedaj le končali, saj izpod snega že kukajo zvončki in trobentice.

Ko so se male »pustne šeme« ob plesu utrudile, se je začelo še pustno rajanje za odrasle. Z nami je bil ansambel Odklop v preoblekah nam zelo poznanih likov iz Kekca. Tudi letos so najbolj izvirne maske prejele nagrade. Med nagrajenimi  so tretjo nagrado prejeli »Indijanci« iz Butajnove, drugo nagrado  »Vesoljke« s  Smolnika, prvo nagrado pa so si prislužile »Beneške maske«.

 

Katja

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij