Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

pretežno oblačno
Popoldne se bo delno zjasnilo, nastale bodo še krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 20, na Primorskem ob šibki burji do 24 °C.
13°C | 22°C
torek, 26.06.2018
11°C | 24°C
sreda, 27.06.2018
11°C | 24°C
četrtek, 28.06.2018
14°C | 24°C
petek, 29.06.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 25.6.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tretji knjižni večer v juniju


SOSED SOSEDU

| |
08.08.2017      9:32
A A

Tretji knjižni večer v junijuDeli:

Knjižni večer je za nami, poskušali smo razumeti, kaj nam je dr. Aleksander Zadel v knjigi Tretji obraz razložil, kako lahko otroke vzgojimo v odgovorne, samostojne in samozavestne ljudi. Posameznik mora na dolgi rok imeti učinkovito in enakomerno zadovoljene vse skupine potreb. In tudi otrok se mora naučiti, razumeti, kaj so njegove potrebe, jih zadovoljevati, da bo imel dobre odnose s tistimi, ki so mu pomembni, to so drugi ljudje. V svetu materialnih dobrin in potrošniške miselnosti pogosto zmanjka časa, da bi ugotovili, kaj nas izpopolnjuje, daje notranji mir in zadovoljstvo. Pozabimo, kako pomemben je pristen in topel stik z otroki, partnerji, starši, bližnjimi, prijatelji. Vsak od nas odkriva, kaj je to, kar nas poteši in hkrati ne ovira ali ruši odnosa z drugimi. Če smo sprti ali se sovražimo, ne moremo učinkovito zadovoljevati in kakovostno rešiti potreb. Ko se trmasto ustvarjanje konča, se začnejo modrost, mir in sodelovanje.
Otroci zelo hitro ponotranjijo naš slog upravljanja življenja ne naših besed, kako pomembno je trdo delo, odgovornost in predanost. Sprejeli bodo to, kar čutijo in vidijo pri nas. Naučimo jih dobrih delovnih navad, odgovornosti in spoštovanja odnosov do sebe in drugih. Otrok z dotikom spozna vse o materini ali očetovi ljubezni; to je sporočilo drugemu, da ga sprejemamo, cenimo, spoštujemo, ljubimo, smo pripravljeni deliti z njim in mu pomagati v težavah. Potrebe po pripadnosti nam sporočajo, da imamo življenje pod nadzorom. Otrok bo najlažje zadovoljil potrebe po moči, če mu dajemo pozitivne informacije o tem, kar počne, mu povemo, kaj je dobro, kaj od njega pričakujemo in s čim nismo zadovoljni. Razvil bo svoje samospoštovanje in ohranil dobre odnose z ljudmi, ki so mu pomembni. Treba ga je spodbujati, mu pomagati, se z njim dogovarjati, morda se z njim tudi pogajati. Ko boste opazili, da se vaš otrok razvija v osebnost, ki mu bo pomagala rešiti življenjske izzive in ne bo iskal izgovorov, bo našel najboljši način do cilja.
Naše življenje je kompleksno, saj je treba skladno zadovoljiti potrebe na vseh področjih. V njem se tudi odrasli pogosto počutimo negotovo. Naša odgovornost je, da vzamemo življenje v svoje roke, saj nismo odgovorni samo zase, temveč tudi za svoje bližnje. Omogočiti jim moramo razvoj učinkovitih vedenj, da bodo lahko poskrbeli zase in s tem bomo naredili največ. Pohvalimo otroka, ko naredi kaj dobrega, in ne spreglejmo njegovih dobrih del. Naučiti se mora, da se s tem, ko prispeva v družini, njegovo počutje samo izboljša. Rezultat dobrega počutja je, da je to, kar je naredil, naredil zato, ker je tako hotel in je tako tudi prav. Otroke naučimo, da imajo sami največ vpliva na to, ali živijo razmeroma brezskrbno, zadovoljno in mirno življenje. Dovolimo jim izkušnje in jim pokažimo, kako poskrbeti zase, vzdrževati in krepiti dobre odnose z okolico. Dobri odnosi so najpomembnejši gradniki naše sreče in zadovoljstva ter največja garancija za naše in njihovo zdravje.

 

Zlatka Peklaj   

Društvo Lep je dan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 460
Izšla: 28.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2018
Danes ni dogodkov.
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
01.07.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.