Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Srečanje starejših krajanov


SOSED SOSEDU

| |
12.11.2016      9:28
A A

Srečanje starejših krajanov


Tudi letos je bila jesen lepa, vreme naklonjeno, kot nalašč za srečanje in pogovor starejših. Zgodnji sončni žarki so v nedeljo, 30. 10. 2016, iz hiš privabili veliko število starejših iz naše krajevne skupnosti. Srečanje se je začelo s sveto mašo, ki je bila namenjena prav njim in pri kateri so lahko prejeli zakrament svetega maziljenja.


Deli:

Nadaljevali smo v dvorani doma krajanov Črni Vrh, kjer smo pripravili krajši kulturni program in pogostitev. Medse smo povabili tudi župana naše občine g. Franca Setnikarja in predsednico krajevne skupnosti go. Tončko Dolenc. Oba sta se odzvala, zato smo jima za uvod kar predali besedo. Vse prisotne sta pozdravila v želji, da ohranijo to navado in se čim več družijo med seboj. Spomnili smo se tudi vseh, ki so v zadnjem letu odšli s tega sveta, in sicer z zapisom g. Milana Koširja. Da pa se nismo spominjali samo umrlih, smo malo pozornosti in skromna darilca namenili tudi okroglim jubilantom. Letos sta bili na srečanju le dve, ki sta praznovali častitljivih 80 let. V tokratnem kulturnem programu sta imela pomembno vlogo prijateljstvo in sreča. Prebrali smo kar nekaj misli, kdo je naš pravi prijatelj, kako ga pridobiti, kaj pomeni sreča ... Za konec sta Zala in Nina s pesmicami predstavili, kaj vse se da početi z babico in kako izgleda najboljši dedek. Da pa bo vsem udeležencem srečanje ostalo še bolj v spominu, sta poskrbela Rafko in Klemen z domačimi vižami in harmoniko. Ob zvokih domače glasbe smo program zaključili in v dvorani je zadišalo po topli obari. Vestne gospodinje so napekle sladkih dobrot in prinesle sadje, za vse ostalo, kar je bilo še potrebno, pa je poskrbelo KD Črni Vrh.

Katja Skopec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.