Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Srečanje Arharjevih ministrantov


SOSED SOSEDU

| |
13.10.2016      8:39
A A

Srečanje Arharjevih ministrantovDeli:

V nedeljo, 18. septembra, je bilo v naši župniji še posebej slovesno. Na pobudo Arharjevih ministrantov je sveto mašo ob 11. uri daroval dolgoletni župnik Marijan Arhar ob somaševanju dr. Stankota Gerjola in sedanjega župnika Petra Nastrana. Marijan Arhar je bil župnik v cerkvi svetega Lenarta na Črnem Vrhu več kot 30 let. Zaradi slabega zdravja je pred 4 leti in pol odšel v samostan v Štepanjo vas. Zbrala se je polna cerkev mladih in starejših vernikov. Po končanem bogoslužju so mu ministranti izročili skromno darilo, leseno desko, na kateri je upodobljena cerkev svetega Lenarta, domači kruh in salamo. Na tej deski je napisano tudi posvetilo, s katerim gospodu župniku Marijanu Arharju želimo, da mu da Bog moči, da bo še naprej lahko uspešno opravljal dušnopastirsko delo in z veseljem oznanjal božjo besedo ter vodil po pravi poti. Na koncu smo mu zaželeli, naj mu naš sveti Lenart izprosi še mnogo zdravja in lepih dni. Po čustvenem pozdravu župnika Marijana Arharja je sledil bučen aplavz vseh vernikov. Druženje se je po sveti maši nadaljevalo v domu krajanov Črni Vrh, kamor so pridne gospodinje prinesle sladke dobrote, ministranti pa dobro kapljico. Vsi farani upamo, da to ni bilo zadnje srečanje in da se snidemo še kdaj na Črnem Vrhu.

Blažka Trobec, Brigita Kožuh in Kristina Kožuh
Fotografirala: Milka Kožuh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.