Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 5°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
sreda, 21.11.2017
1°C | 11°C
četrtek, 22.11.2017
6°C | 13°C
petek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

So izletniki pri nas zares dobrodošli?


SOSED SOSEDU

| |
26.11.2013      9:56
A A

So izletniki pri nas zares dobrodošli?Deli:

Tako Občina Dobrova - Polhov Gradec kot nekatera društva in krajani se trudimo turistični dejavnosti v občini dati večji pomen in pomembnejše mesto. Z različnimi projekti, dejavnostmi in dogodki bogatimo ponudbo kraja in občine ter poskušamo vanjo privabiti čim več turistov in izletnikov, predvsem takšnih, ki se bodo še vrnili.

Lepo je že, če v svoje domače okolje povabimo svoje najbližje, prijatelje in znance ter jim ponosno predstavimo in razkažemo naravne lepote, naš privilegij – da lahko v vsem tem uživamo vsak dan. Tako lahko zanimivosti o lokalnih znamenitostih izvejo iz prve roke. Tak pristop je pristnejši in informacije so navadno bolj zapomljive. A včasih se zgodi, da smo ob tem postavljeni v nekoliko nelagoden položaj.

Ob nedavni priložnosti sem sodelavki svetovala, naj za sobotni izlet s prijatelji iz tujine izbere katerega od vrhov Polhograjskih dolomitov. Opisala sam jim, kaj si na poti lahko ogledajo in prepričano povedala, da so vsepovsod tudi turistične table, po katerih se lahko orientirajo oziroma se s pomočjo teh na kratko seznanijo s krajem in turističnimi znamenitostmi. In res, odločili so se, da se odpravijo na Pasjo ravan, pred tem pa so si ogledali še grajsko poslopje in park. V pričakovanju povratne informacije me je presenetila fotografija po MMS-ju (glej prilogo), za katero sem težko našla pojasnilo. Navdušeni so bili tako nad čudovitim razgledom kot jesensko idilo in vremenom, zmotila pa jih je turistična tabla. Pred njo so se ustavili in se popolnoma upravičeno vprašali, ali so sploh dobrodošli oziroma kaj je turistom želel sporočiti tisti, ki je tablo s turističnimi informacijami nespametno založil z drvmi. Na zastavljeno vprašanje nisem našla primernega odgovora. Naj bo vsem le v razmislek, da je tudi pri delu včasih treba pomisliti na širšo okolico, tako na tiste, ki v kraj prihajajo, kot tiste, ki se trudijo v kraj privabiti čim več obiskovalcev.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: Nina Šavli
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017 | Kultura
Dedek se upre
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.