Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 34°C
petek, 24.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Prvomajska budnica


SOSED SOSEDU

| |
15.05.2017      12:49
A A

Prvomajska budnica


Ob prazniku svetega Jožefa delavca in državnem prazniku dela je Godba Dobrova-Polhov Gradec tudi letos že zgodaj krenila na pot.


Deli:

Župan Franc Setnikar je poskrbel za avtobus in šofer Vinko je njene člane pobiral na posameznih postajah po občini od Šentjošta navzdol in končno zadnje zbral v Podolnici. S prijetno a odločno in nič kaj zaspano glasbo ob korakanju skozi vas jim je ob 5.45 uspelo prebuditi tudi tiste, ki so preteklo noč pridno dolagali dračje na manjše ali večje pripravljene kresove. Pa niso bili nič nejevoljni. Prav prijazno so jih sprejeli in postregli z jutranjo kavo in zajtrkom. Dobro podprti so nadaljevali pot do Šentjošta. Tu je bil sprejem domačinov najštevilčnejši. Inštrumenti in njihovi lastniki ter prvomajski kapelnik Gregor Čuden so bili že dobro ogreti, čeprav so bile jutranje temperature še nizke, saj je sonce komaj lezlo izza okoliških hribov. Zatem pa v Polhov Gradec. Maloštevilni pa tisti toliko bolj zagreti navdušenci bodo novico o stalnem prvomajskem dogodku, ki ga ne gre zamuditi, zagotovo ponesli svojim sokrajanom. V Gabrju so godbeniki korakali in igrali od začetka vasi do Dleska, kjer je bilo tudi že nekoč vaško središče. Sprejem v domači vasi predsednika Godbe Dobrova-Polhov Gradec Boruta Dolinarja je bil še posebno topel. Na poti do Dobrove je avtobus napravil še nenačrtovan postanek na Šujici, kjer so godbeniki poskusili prebuditi prebivalce spalnega naselja. Pri tem niso bili najbolj uspešni, vendar bistvo je očem nevidno, zato bo godba prihodnje leto to postajo na ta dan zopet obiskala. Dan je postajal topel in prijeten, česar v teh dneh nismo bili več vajeni. Godbeniki so zdaj  lahko odvrgli vrhnja oblačila in na Dobrovi, kjer se odvijajo njihove redne tedenske vaje, zakorakali v godbenih srajcah. Domači župnik je s peščico župljanov po maši godbo pričakal pri cerkvi. Pesem je zadonela, ravno tako pa tudi slovesna pozdrava svetemu Jožefu in župniku Lojzetu. Popotovanje se je zaključilo na Komaniji pod Adam'čevim kozolcem. Tam se je igralo, plesalo, pilo in dobro jedlo. Za slednje se gre zahvaliti družini Jarc, iz katere izhaja tolkalist Urh, in podjetju Jane d.o.o., mecenu Godbe Dobrova-Polhov Gradec, ki godbo ob tem dogodku vsakoletno povabi v goste. Hudomušni kapelnik se je za sprejem zahvalil in zopet obljubil, da se ob letu osorej tam spet oglasijo v tej sestavi, pa če bodo gostujoči to hoteli ali pa ne. Najbolj vztrajni so tam v veseli družbi počakali, da so starši prišli po svoje mlade godbenike in da se je dopoldan počasi prevesil v večer 1. maja  2017. leta Gospodovega.

 

Magdalena Tehovnik

Foto: Janez Dolinar

(Prispevek na željo avtorice ni lektoriran; op. l.)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Bodite prvi pri oddaji mnenja.