Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
0°C
-5°C
Deli

Prvomajska budnica

Ob prazniku svetega Jožefa delavca in državnem prazniku dela je Godba Dobrova-Polhov Gradec tudi letos že zgodaj krenila na pot.

Župan Franc Setnikar je poskrbel za avtobus in šofer Vinko je njene člane pobiral na posameznih postajah po občini od Šentjošta navzdol in končno zadnje zbral v Podolnici. S prijetno a odločno in nič kaj zaspano glasbo ob korakanju skozi vas jim je ob 5.45 uspelo prebuditi tudi tiste, ki so preteklo noč pridno dolagali dračje na manjše ali večje pripravljene kresove. Pa niso bili nič nejevoljni. Prav prijazno so jih sprejeli in postregli z jutranjo kavo in zajtrkom. Dobro podprti so nadaljevali pot do Šentjošta. Tu je bil sprejem domačinov najštevilčnejši. Inštrumenti in njihovi lastniki ter prvomajski kapelnik Gregor Čuden so bili že dobro ogreti, čeprav so bile jutranje temperature še nizke, saj je sonce komaj lezlo izza okoliških hribov. Zatem pa v Polhov Gradec. Maloštevilni pa tisti toliko bolj zagreti navdušenci bodo novico o stalnem prvomajskem dogodku, ki ga ne gre zamuditi, zagotovo ponesli svojim sokrajanom. V Gabrju so godbeniki korakali in igrali od začetka vasi do Dleska, kjer je bilo tudi že nekoč vaško središče. Sprejem v domači vasi predsednika Godbe Dobrova-Polhov Gradec Boruta Dolinarja je bil še posebno topel. Na poti do Dobrove je avtobus napravil še nenačrtovan postanek na Šujici, kjer so godbeniki poskusili prebuditi prebivalce spalnega naselja. Pri tem niso bili najbolj uspešni, vendar bistvo je očem nevidno, zato bo godba prihodnje leto to postajo na ta dan zopet obiskala. Dan je postajal topel in prijeten, česar v teh dneh nismo bili več vajeni. Godbeniki so zdaj  lahko odvrgli vrhnja oblačila in na Dobrovi, kjer se odvijajo njihove redne tedenske vaje, zakorakali v godbenih srajcah. Domači župnik je s peščico župljanov po maši godbo pričakal pri cerkvi. Pesem je zadonela, ravno tako pa tudi slovesna pozdrava svetemu Jožefu in župniku Lojzetu. Popotovanje se je zaključilo na Komaniji pod Adam'čevim kozolcem. Tam se je igralo, plesalo, pilo in dobro jedlo. Za slednje se gre zahvaliti družini Jarc, iz katere izhaja tolkalist Urh, in podjetju Jane d.o.o., mecenu Godbe Dobrova-Polhov Gradec, ki godbo ob tem dogodku vsakoletno povabi v goste. Hudomušni kapelnik se je za sprejem zahvalil in zopet obljubil, da se ob letu osorej tam spet oglasijo v tej sestavi, pa če bodo gostujoči to hoteli ali pa ne. Najbolj vztrajni so tam v veseli družbi počakali, da so starši prišli po svoje mlade godbenike in da se je dopoldan počasi prevesil v večer 1. maja  2017. leta Gospodovega.

 

Magdalena Tehovnik

Foto: Janez Dolinar

(Prispevek na željo avtorice ni lektoriran; op. l.)

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij