Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
20°C | 25°C
torek, 25.07.2017
16°C | 27°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 6h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Praznični december in Črni Vrh


SOSED SOSEDU

| |
18.01.2014      8:24
A A

Praznični december in Črni Vrh


Veseli december je za nami in kar pogumno smo že zakorakali v novo leto. Prazničnih dni je konec, bleščice in soj prazničnih luči počasi ugašajo.


Deli:

Začelo se je v četrtek, 5. decembra 2013, ko je naše otroke spet obiskal sveti Miklavž, kar na njihovih domovih, saj jim je tako obljubil že prejšnje leto. Prišel je v spremstvu angelčkov in nagajivih parkeljnov ter otrokom razdelil simbolična darila, nato pa se znova vrnil ponoči in izpolnjeval skrite otroške želje, ki so jih otroci pisali v pisma, namenjena Miklavžu. Ker dnevi hitro minevajo, je kar kmalu prišel prvi sveti večer, 24. december, ko smo verniki obiskali polnočno mašo tudi na Črnem Vrhu. Letos je bilo vreme kar naklonjeno vsem tistim, ki pridejo iz malo bolj oddaljenih krajev kar peš, saj še nismo imeli prave zime, ki bi pokazala svoje zobe. Polnočno mašo smo zaključili tudi s krajšim ognjemetom. Prižgali smo nebeško luč novorojenemu detetu in s tem pokazali naklonjenost prav Njemu. Tudi letos je v naši cerkvi jaslice izoblikovala in postavila Simona Košir ob pomoči drugih prostovoljk, katerim velja velika zahvala. Božič je družinski praznik, ki ga preživimo karseda v miru in povezanosti med seboj. Je čas radosti in veselja! V božičnem času je tudi nedelja svete Družine, ki je namenjena predvsem otrokom. Blagoslov otrok je bil del te svete maše, poleg tega pa so prejeli podobice z molitvijo za družine.

 

Katja Skopec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.