Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pomlad pestra za godbo


SOSED SOSEDU

| |
07.06.2017      8:25
A A

Pomlad pestra za godbo


Pomlad se po temperaturah sodeč že preveša v poletni čas, naši godbeniki Godbe Dobrova – Polhov Gradec pa še nič ne mislijo na oddih. Doma in po okoliških krajih jih radi povabijo ob obeleženju slovesnih dogodkov in le-ti se na povabilo radi odzovejo. Konec aprila in v začetku maja so sodelovali pri slovesnosti svete birme na Dobrovi in v Polhovem Gradcu. Nadškof msgr. dr. Anton Stres je bil presenečen nad pestrostjo kulturnega delovanja v teh krajih in nad tako mladim sestavom godbenikov.


Deli:

V petek, 12. maja je godba nastopila na otvoritvi vodohrana in povezovalnega cevovoda na Dobrovi. Z roko v roki s Krajevno skupnostjo Dobrova je bilo tako poskrbljeno za polno mero glasbe, hrane in pijače; za slednjo bo novi objekt, če Bog da, skrbel še na mnoga leta.

20. maja se je Godba Dobrova – Polhov Gradec odpravila v Laško na mednarodno srečanje godb, ki ga prireja Kulturno društvo Vrh nad Laškim. Srečanje je potekalo v sklopu čebelarskega praznika v tednu ljubiteljske kulture. Ob koncu posameznih nastopov je tri skladbe zaigralo kar vseh pet godb skupaj. Lahko si predstavljate, da je bil mogočen nastop posebno doživetje, prav tako pa tudi druženje in povezovanje, ki je sledilo.

Na prvo nedeljo v juniju je Litijska občina v Polšniku na svojem tradicionalnem dogodku »Županovizija« k sodelovanju povabila prav našo občino. Poleg župana Franca Setnikarja in nekaj ostalih občanov se je pohoda od cerkvice do cerkvice aktivno udeležil tudi Mešani pevski zbor Dobrova, Glasbena šola Emil Adamič in pa naši godbeniki. Nastopajoči smo se tja pripeljali z avtobusom, potem pa je sledilo 12 km hoje po čudovitih sončnih krajih od cerkvice do cerkvice. Na postankih se je odvijal bogat kulturni program. Na Glinjeku je sv. mašo daroval fatimski kaplan Miro Šlibar. Prijeten dan se je za množico obiskovalcev dogodka zaključil z melodijami ansambla Bitenc. Avtobus se je na poti domov ustavil še pri organizatorju Jožetu Kosu, ki nam je pokazal razstavni atelje svojega mizarstva in nam predstavil, kako dejaven je pri povezovanju vseh mogočih skupin s ciljem doprinesti k skupnemu dobremu. V večernih urah smo se utrujeni, s polno lepih utrinkov, vrnili na svoje domove.

In, kakor bi trenil, je napočil čas zaključka pouka. Tudi nekaj naših godbenikov je letos končalo deveti razred osnovne šole. Na Dobrovi je na valeti nastopila naša godba in s tem vsem mladim zaželela prijazen sprejem v srednješolske vrste, še prej pa čudovit počitniški čas. 

 

Magdalena Tehovnik  


 

                

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!