Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
5°C
-3°C
JUTRI
7°C
-7°C
Deli

Polhograjci zasneževali Atlantis

Za stanovanjsko hišo družine Malovrh iz Polhovega Gradca je sneg ravno dobro skopnel, a ne zaradi senčne lege, pač pa, ker ga je večji del letošnje zime proizvajal doma narejen snežni top. Ker njegov izumitelj Marjan Malovrh novice preko bloga (http://snegnaredi.blogspot.si) spretno pošilja v svet, so ga našli tudi v Vodnem mestu Atlantis in ga povabili k sodelovanju. Porodila se jim je namreč ideja, da bi v prazničnih dneh svojim obiskovalcem ponudili vsaj malo zimske idile. Vendar pa je moral Malovrh, ki je tudi glavni jasličar v polhograjski župniji, sodelovanje zamakniti. V Ljubljano so tako prvi sneg prinesli sv. trije kralji. V noči s 5. na 6. januar je Malovrh skupaj s sinovi  prvič zasnežil Deželo savn v Atlantisu in obiskovalcem ustvaril pogled na zimsko idilo. "Zjutraj je bil pogled res fantastičen," je zadovoljno povedal. Zaradi močnega vetra so nato zasneževanje za nekaj dni prekinili, nato pa delo nadaljevali. "Letošnji januar je bil izredno mrzel. Zasneževali smo v res ekstremnem mrazu, saj je termometer pokazal tudi kar  –16,6 °C in ker se je na snežnem topu hitro nabiral led, je bila potrebna stalna prisotnost za čiščenje šob in ostalih vitalnih delov," je pojasnil. Toda izkušnja in doživetje sta bila na strani Malovrhovih in tudi naročnikov ter obiskovalcev Vodnega mesta pozitivna, zato se obeta sodelovanje tudi prihodnjo zimo.

Nadja Prosen Verbič

Foto: arhiv Malovrhovih

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!