Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
29°C
16°C
JUTRI
28°C
14°C

Paša za oči in srce

Vranske rož'ce so organizirale 28. in 29. maja 2022 sedmo vseslovensko razstavo cvetja iz krep papirja. Razstava, ki je bila prava paša za oči in srce, je bila v veliki športni dvorani. V njej so razstavljale umetnice iz cele Slovenije in med njimi tudi članici našega društva Slavka Kovač in Anica Tomšič, ki je tudi učiteljica in pedagoška mentorica za nesnovno kulturno dediščino izdelave cvetja iz papirja. 
Z vnukinjama Nino in Tio smo se tako v soboto odpeljali na Vransko na razstavo. Z Alenko sva z veseljem opazovala, kako sta vnukinji z zanimanjem opazovali šopke in prave umetniške kreacije, ki so bile razstavljene na lično urejenih stojnicah.  Še posebej z veseljem sta se ustavili pri naših članicah Anici in Slavki, saj sta se pred letom udeležili izdelave suhega cvetja na delavnici v OŠ Dobrova, ki jo je izvedla prav Anica Tomšič. In rožice, ki sta jih takrat izdelali Nina in Tia, še vedno krasijo njun dom. Poleg lepih vtisov o razstavi in trudu vseh razstavljavcev, smo s seboj odnesli tudi umetelne rože, ki so nam jih podarile razstavljavke in cvetne aranžmaje, ki smo jih lahko kupili za spomin.  Vsem mladim po srcu DU Dobrova toplo priporoča ogled razstav in udeležbo na delavnicah izdelave cvetja.
Fotografije in besedilo: A. in T. Grosek

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi