Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne precej jasno, popoldne pa spremenljivo oblačno. V notranjosti bodo nastajale nevihte, nekatere bodo tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
17°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 10h
Danes popoldne bodo v notranjosti nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
17°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obisk zeliščnega vrta


SOSED SOSEDU

| |
18.06.2018      13:12
A A

Obisk zeliščnega vrtaDeli:

V petek, 1. junija, smo se ob 11.00 z avtobusom iz Črnega Vrha odpeljali v Polhov Gradec. S kuharskim krožkom smo si odšli pogledat zeliščni vrt Dežele zelišč. V Polhovem Gradcu nas je pričakala gospa Margita Vehar. V gosjem redu nas je vodila v svoj zeliščni vrt. Tam smo spoznali veliko novih zelišč, kot sta ameriški slamnik in ananasova meta. Dovolila nam je, da smo lahko jedli vrtne in gozdne jagode. Bile so zelo okusne. Povedala nam je, kako uporabiti kakšno zelišče. Po ogledu zeliščnega vrta je vsakemu podarila eno zeliščno sol. Potem smo šli pred šolo počakat avtobus. Ob 13.20 smo prispeli nazaj v Črni Vrh. Žigi je bila najbolj všeč melisa, Tini, Žanu, Vidu, Lenartu in Ines pa gozdne jagode. Tinkara Ogrin in Grega sta si najbolj zapomnila rabarbaro. Tinkari Osredkar, Tadeji in Blažu pa je bila najbolj všeč ajda. Lauri so v spominu najbolj ostale vrtne jagode, Niku drobnjak, Katarini pa meta. Učiteljici Luciji je bil najbolj všeč ameriški slamnik.

 

Tina Buh, 5. c, Žiga Koprivec, 4. c
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!