Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
14°C
2°C
JUTRI
5°C
-4°C
Deli

Obisk zeliščnega vrta

V petek, 1. junija, smo se ob 11.00 z avtobusom iz Črnega Vrha odpeljali v Polhov Gradec. S kuharskim krožkom smo si odšli pogledat zeliščni vrt Dežele zelišč. V Polhovem Gradcu nas je pričakala gospa Margita Vehar. V gosjem redu nas je vodila v svoj zeliščni vrt. Tam smo spoznali veliko novih zelišč, kot sta ameriški slamnik in ananasova meta. Dovolila nam je, da smo lahko jedli vrtne in gozdne jagode. Bile so zelo okusne. Povedala nam je, kako uporabiti kakšno zelišče. Po ogledu zeliščnega vrta je vsakemu podarila eno zeliščno sol. Potem smo šli pred šolo počakat avtobus. Ob 13.20 smo prispeli nazaj v Črni Vrh. Žigi je bila najbolj všeč melisa, Tini, Žanu, Vidu, Lenartu in Ines pa gozdne jagode. Tinkara Ogrin in Grega sta si najbolj zapomnila rabarbaro. Tinkari Osredkar, Tadeji in Blažu pa je bila najbolj všeč ajda. Lauri so v spominu najbolj ostale vrtne jagode, Niku drobnjak, Katarini pa meta. Učiteljici Luciji je bil najbolj všeč ameriški slamnik.

 

Tina Buh, 5. c, Žiga Koprivec, 4. c

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!