Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Občni zbor DU Dobrova


SOSED SOSEDU

| |
14.03.2017      8:01
A A

Občni zbor DU Dobrova


V skladu z letnim programom dela je bil 17. februarja organiziran letni občni zbor Društva upokojencev Dobrova. Udeležilo se ga je 173 upokojencev in gostov. Kot že nekaj let prej, je tudi letos srečanje brezplačno gostila Osnovna šola Dobrova. Da je sodelovanje s šolo obojestransko, kaže tudi vsakoletna pomoč upokojenih članov društva pri urejanju prometa v času začetka novega šolskega leta.


Deli:

Pred začetkom občnega zbora sta nastopila violinistka Petra Herič in harmonikar Danijel z Reke. Čudovita uglašenost in virtuoznost obeh izvajalcev sta prijetno presenetila vse udeležence. V nadaljevanju so bile predstavljene vse dejavnosti društva v prejšnjem obdobju. Gre dejansko za številne aktivnosti, namenjene potrebam vsakega člana. Bilo je organiziranih pet izletov, dvanajst daljših pohodov in 30 pohodov v okviru nordijske hoje. Januarja je bilo organizirano tudi vsakoletno srečanje ob obletnici delovanja društva, ko je Matko Zdešar predstavil svoje potovanje po Japonski. Še posebej so bile zanimive njegove razlage za nas daljnega in včasih težko razumljivega sveta. Anka Tomšič je organizirala 22 likovnih delavnic in 3 delavnice izdelovanja suhega cvetja. Organizirana je bila tudi likovna razstava v šoli. S suhim cvetjem pa so se nekateri člani udeležili tudi razstav na Pragerskem in Vranskem. Bili smo tudi na srečanju upokojencev v Pliberku v Avstriji, srečanju upokojencev območne zveze v Notranji Gorici, trgatvi na Primorskem in prireditvi v okviru dejavnosti za tretje življenjsko obdobje v Cankarjevem domu. Decembra pa smo se zabavali na prednovoletni zabavi. Kot gostje so se letos občnega zbora udeležili Franc Setnikar, župan občine, Marjan Pograjc, predsednik KS Dobrova, ravnatelj osnovne šole Dobrova Viljem Kovačič, Franc Slak, predsednik območne zveze Vič, ter predstavniki sorodnih društev iz Horjula, Vrzdenca in Polhovega Gradca. Vsi udeleženci so v svojih pozdravnih govorih poudarili res pestro delovanje društva, za kar pa je še posebej zaslužen predsednik Tone Tomšič.


Rajko Komat
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.