Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Novo leto, nov list


SOSED SOSEDU

| |
10.01.2017      8:51
A A

Novo leto, nov list


V prednovoletnih kramljanjih mi je marsikdo dejal, da tako politično nezanimivega leta, kot je bilo 2016, ne pomni. In imel je prav. Namreč, če vlada leto dni pavzira, torej ne hodi na (reformne) izpite, pač nismo deležni predizpitne vročice. Kar dela politiko bistveno bolj dolgočasno, kot bi v resnici morala biti – morala bi predstavljati predvsem trk različnih predlogov in idej, ki mu sledi vneta razprava ZA in PROTI s ciljem, da na koncu zmaga najboljša rešitev.


Deli:

Ker je leto 2017 le še kakšnih 400 dni oddaljeno od naslednjih volitev, bo želja vladajoče koalicije po ohranitvi mrtvega teka v 2017 zagotovo še večja. Čakajo nas torej zgolj kozmetični bonbončki z željo po loščenju lika in imena premierja Cerarja in vlade nasploh. No, v bistvu so že začeli – spomnimo, 2. januar, dela prost dan. Večina je s tem zadovoljna, saj kakšen dan dopusta več ne škodi, žal pa to kakšne robustnejše podlage za hitrejši razvoj in lepšo prihodnost ne ponuja. No, pa saj se podarjenemu konju ne gleda v zobe. Tako kot verjetno ne boste vrgli v smeti koledarja, ki ste ga prejeli v dar pred novim letom, pa čeprav je na njem 2. januar še vedno označen kot delovni dan ...
Leto je naokoli. Če ne prej, se ob koncu zavemo, kako čas beži. Je bilo uspešno? Da, torej čestitke! Ne? Nič ne de, možnost za popravni izpit je že tu – leto 2017. Ampak čas res hitro teče. Pred natanko 30 leti je izšla prelomna 57. številka Nove revije. Tisti, ki so tedaj privekali na svet, danes štejejo že 30 let. Otrok, ki se je rodil na dan plebiscita o naši samostojni Republiki Sloveniji, je danes star 26 let in je že stopil na trg dela. Iskreno upam, da je med tistimi, ki imajo delo ... Deklica, ki je prišla na svet v letu naše včlanitve v Evropsko unijo, danes šteje 12 let in že jadra v puberteto. Deček, ki se je rodil na dan vstopa v evroobmočje, pa ima 10 let. V 5. razredu osnovne šole se sprašuje, ali bo gasilec, policaj ali morda zdravnik. In nenazadnje, tri leta je star otrok, ki ga je vlada Alenke Bratušek zadolžila za dodatnih 2.500 evrov, da je zapolnila bančno luknjo. Pričakovanje, da bo kdo za to odgovarjal, pa je starejše še za kakšno leto ... 

Nauk te zgodbe? Morda bo kdo v neki kolumni za Naš časopis v letu 2057 zapisal, da je otrok, ki se je rodil izjemnega leta 2017, star že 40 let. Na vsak način v začetku leta upanje na to izjemnost prihajajočega leta (še) obstaja. Ne pričakujte je od vlade Mira Cerarja, ampak jo uresničite sami s svojimi deli, pridnostjo in uspehom. Da boste svojim otrokom lahko s ponosom razlagali – ja, to leto je bilo res izjemno. Vse lepo v 2017 torej!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.