Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 2°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Novi obrazi = stare prakse


SOSED SOSEDU

| |
15.02.2016      8:40
A A

Novi obrazi = stare prakseDeli:

Se še spomnite, zakaj so morali oditi tujci iz DUTB? Pravili so vam, da zaradi previsoko izplačanih plač. Lahko, da ste verjeli tedaj. A je na mestu vprašanje, če po aferi z nezakonito izplačanimi dodatki dveh ministrov te vlade v to verjamete tudi danes. Morda velja ključne razloge za "izgon tujcev" iskati v nedavnih kadrovskih potezah aktualne vlade in njenih satelitov v slovenskem gospodarstvu, še posebej NLB. Junija 2014 je dr. Miro Cerar na ustanovnem kongresu svoje stranke napovedal oster boj s starim praksami in brezkompromisen pregon gospodarskega kriminala. Rekli so: ničelna toleranca do korupcije, poiskali bomo krivce za bančno luknjo in jih ustrezno sankcionirali. In realnost poldrugo leto za tem? Popolnoma obrnjena. Stare strukture so ponovno prevzele vajeti na gospodarskem področju in se udobno namestile v "pilotski sedež" upravljanja z državnim premoženjem, iz katerega jih je (začasno) izrinil nadzor tujcev iz DUTB ter Bruslja. Ste morda slišali predsednika vlade, da bi se odzval na zadnje kadrovske menjave v NLB, ko so vodenje nadzornega sveta prevzeli bančni strici iz ozadja? Tisti, zaradi katerih je moral vsak od nas iz lastnega žepa plačati 2.500 evrov za dokapitalizacijo bank … Premier molči. No, 18 mesecev nazaj je bil bolj zgovoren. Tedaj je svoj nagovor ob nastanku SMC zaključil z besedami Edmonda Burka: "Za zmago zla je dovolj že to, da dobri ljudje ne storijo ničesar." V bistvu nas je takrat nagovarjal za današnji dan. Torej za razmere po tem, ko je imel priložnost izkazati se kot predsednik vlade. Kot novi obraz. Kot nekdo, ki je prevzel vajeti države brez dneva izkušenj na izvršilni veji oblasti. Sprašuje nas, ali bomo molčali, sklonili glavo in tudi naslednjič brez zadržkov podprli to, kar nam bodo mediji predstavili kot bližnjico do "dežele raja". 
Ironija in nauk preteklih zgodb z novimi obrazi sta, da so novi obrazi najboljše zagotovilo za preživetje starih praks. Tista paradržava iz ozadja, ki na račun naših denarnic vodi gospodarstvo za lasten žep, potrebuje na odgovornih mestih neizkušene posameznike brez kvalitetne zaslombe lastnega kadrovskega bazena. Kajti le tako jim lahko ponuja svoje kadre in jih vodi skozi čeri upravljanja države. Seveda po njej ljubi poti. In ko novi obrazi ugotovijo, da pravzaprav igre ne vodijo sami, jih skrbi samo še to, da tega ne bi opazili tudi drugi. Pozabijo na predvolilne obljube in se začnejo predvsem oklepati oblasti. Počasi se namreč začnejo zavedati, da nove priložnosti ne bodo dobili. V vrsti čakajo že novi NOVI OBRAZI. 


Anže Logar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.