Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Naravno okno ob vznožju Tošča


ŠPORT, SOSED SOSEDU

| |
12.04.2016      10:13
A A

Naravno okno ob vznožju ToščaDeli:

Z družino smo se kljub zelo vetrovnemu vremenu odločili, da se odpravimo na naš zelo priljubljen sprehod do kmetije Štirmož ter po stezi okoli Slamnika v Mlačne in do kmetije Jelovčnik. To je pot ob vznožju Tošča nad Mačkovim grabnom. Pešpot je nekoč povezovala omenjeni hribovski kmetiji. Lovci skrbijo, da je pot prehodna in očiščena. Ker to pot pozna malo ljudi, večinoma domačini, je v gozdu mirno in je možno večkrat videti ter slišati gamse in ostale gozdne živali. Naš sprehod smo izkoristili še za nabiranje trobentic, pljučnika, lapuha in resja za čaj.
Po kratki malici na vrhu Slamnika, od koder je lep razgled na Grmado, smo se odpravili po stezi naprej. Že takoj pri prvih skalah in melišču smo obstali, da bi videli kakšnega gamsa, saj smo jih že večkrat opazili tam. Gamsov ni bilo, smo pa desno od melišča opazili zanimivo in veliko naravno okno.  Domačini so ga že poznali, a zanje ni bilo nič posebnega. Za naju in otroke pa je bilo to pravo odkritje. Kar nekaj časa smo se zadržali in opazovali to naravno znamenitost. Pot smo namreč prehodili že večkrat, a – zanimivo – tega okna nismo prej nikoli opazili. Mogoče sem bila ravno na pravem mestu, da je skozenj posijalo sonce.
Naša pot se je nadaljevala v Mlačne – ime so dobila po mnogih majhnih izvirih; vsepovsod je voda. Videli smo luže, v katerih so se noč pred našim sprehodom kopali divji prašiči. Iz Mlačen smo se povzpeli še do kmetije pri Jelovčniku in od tam domov v Mačkov graben. Ta nedeljski sprehod nam je zaradi odkritja naravnega okna zelo popestril dan; še otroci so bili ponosni na to, kar smo videli. Dan pa so nam seveda polepšali tudi kratki klepeti s sosedi, mimo katerih smo šli.

Milka in Gregor Kozjek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.