Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 26°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Najlepši nemški ovčarji


SOSED SOSEDU

| |
15.10.2016      4:17
A A

Najlepši nemški ovčarji


Gabrje, 1. oktober – Člani Kinološkega društva za vzrejo in šolanje nemških ovčarjev Slovenije so v športno-rekreacijskem centru Dobrova pripravili državno vzrejno razstavo SLO Sieger 2016, ki se je je udeležilo 150 nemških ovčarjev iz Slovenije in tujine.


Deli:

Z besedami, "dragi prijatelji nemškega ovčarja", je ob uradnem odprtju zbrane pozdravil predsednik Kinološkega društva za vzrejo in šolanje nemškega ovčarja Alojzij Golob. Dotaknil se je glavnega namena pasme nemški ovčar, ki je vselej služila kot žival za delo – za varovanje domovine kot vojaški pes in varovanje človeka kot pes čuvaj. Nagovor je zaključil z željo, da bi se obiskovalci v tej zeleni dolini dobro počutili. Prijetno dobrodošlico v Občini Dobrova - Polhov Gradec je zbranim voščil župan Franc Setnikar, ki je navzočim položil na srce, da se v teh krajih še kdaj ustavijo, saj bodo tu našli številne priložnosti za sprehode in druge dejavnosti, tudi s to živaljo. Navzoče je prišel pozdravit tudi predsednik Kinološke zveze Slovenije Egon Dolenc, ki je sodniku zaželel dobro oko, udeležencem razstave pa dobrih dosežkov. Sodnik Joachim Stiegler (SV) iz Nemčije je vsem lastnikom razstavnih psov zaželel veliko uspeha ter poudaril, da je takšna razstava pomembna izkušnja. Sledil je prvi del, v katerem so se nemški ovčarji preizkusili v obrambi oziroma varovanju lastnika ob napadu neznanca. V drugem delu pa so se sprehodili po krogu za ocenjevanje, kjer so glede na kriterije in merila razstavnih nemških ovčarjev skušali doseči čim več točk. Pokali za najlepše in najpametnejše pasemske nemške ovčarje so pripadli psom iz sosednje Italije in Nemčije. Ti so prejeli še praktične nagrade ter pohvale lastnikov, ki so za človekovega najboljšega prijatelja ene najpomembnejših.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.