Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
22°C
5°C
JUTRI
22°C
6°C
Deli

Najlepši nemški ovčarji

Gabrje, 1. oktober – Člani Kinološkega društva za vzrejo in šolanje nemških ovčarjev Slovenije so v športno-rekreacijskem centru Dobrova pripravili državno vzrejno razstavo SLO Sieger 2016, ki se je je udeležilo 150 nemških ovčarjev iz Slovenije in tujine.

Z besedami, "dragi prijatelji nemškega ovčarja", je ob uradnem odprtju zbrane pozdravil predsednik Kinološkega društva za vzrejo in šolanje nemškega ovčarja Alojzij Golob. Dotaknil se je glavnega namena pasme nemški ovčar, ki je vselej služila kot žival za delo – za varovanje domovine kot vojaški pes in varovanje človeka kot pes čuvaj. Nagovor je zaključil z željo, da bi se obiskovalci v tej zeleni dolini dobro počutili. Prijetno dobrodošlico v Občini Dobrova - Polhov Gradec je zbranim voščil župan Franc Setnikar, ki je navzočim položil na srce, da se v teh krajih še kdaj ustavijo, saj bodo tu našli številne priložnosti za sprehode in druge dejavnosti, tudi s to živaljo. Navzoče je prišel pozdravit tudi predsednik Kinološke zveze Slovenije Egon Dolenc, ki je sodniku zaželel dobro oko, udeležencem razstave pa dobrih dosežkov. Sodnik Joachim Stiegler (SV) iz Nemčije je vsem lastnikom razstavnih psov zaželel veliko uspeha ter poudaril, da je takšna razstava pomembna izkušnja. Sledil je prvi del, v katerem so se nemški ovčarji preizkusili v obrambi oziroma varovanju lastnika ob napadu neznanca. V drugem delu pa so se sprehodili po krogu za ocenjevanje, kjer so glede na kriterije in merila razstavnih nemških ovčarjev skušali doseči čim več točk. Pokali za najlepše in najpametnejše pasemske nemške ovčarje so pripadli psom iz sosednje Italije in Nemčije. Ti so prejeli še praktične nagrade ter pohvale lastnikov, ki so za človekovega najboljšega prijatelja ene najpomembnejših.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi