Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 16.12.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči se bo meja sneženja v notranjosti Slovenije spustila do nižin, na Primorskem bo začela pihati šibka do zmerna burja.
3°C | 6°C
nedelja, 17.12.2017
-2°C | 2°C
ponedeljek, 18.12.2017
-4°C | 2°C
torek, 19.12.2017
-6°C | 0°C
sreda, 20.12.2017
-4°C | 3°C
Opozorila
Petek, 15.12.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Mednarodni dan boja proti nasilju nad ......


SOSED SOSEDU

| |
13.11.2017      10:45
A A

Mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami


Milijone žensk in deklic po svetu je napadenih, pretepenih, posiljenih, pohabljenih, celo umorjenih, kar predstavlja grozljivo kršenje njihovih človekovih pravic. Na bojiščih, v domovih, na cestah, v šolah, na delovnih mestih ali v skupnostih do 70 % žensk doživi telesno ali spolno nasilje v nekem trenutku svojega življenja. Tudi vsaj četrtina vseh nosečih žensk doživi katero od oblik nasilja. (Ban Ki-moon ob mednarodnem dnevu boja proti nasilju nad ženskami, 2012)


Deli:

Organizacija združenih narodov je 25. november razglasila za mednarodni dan za odpravo nasilja nad ženskami. Tako se je razvila svetovna kampanja za pravice žensk, 16 dni akcij proti nasilju nad ženskami. Akcije se začnejo 25. novembra in zaključijo 10. decembra, na svetovni dan človekovih pravic. Nevladne organizacije, ki delujemo na področju preprečevanja in ustavljanja nasilja nad ženskami, bomo v tem času še posebej odprte za vse. Tako se v naši občini tudi na pobudo javnih zavodov lahko obrnete s kakršnimkoli vprašanjem na: drustvolepjedan@gmail.com ali 031 844 067.
Po podatkih policije upada število prijav nasilja v družini, kar je zaskrbljujoče, saj se hkrati na nevladne organizacije obrača vse več žensk, ki doživljajo nasilje. Ocenjujemo, da je prijavljenih le nekaj odstotkov primerov nasilja nad ženskami, saj si ženske prijav ne želijo ali ne znajo oceniti, kaj je nasilje: »Nasilje nad ženskami je skrajna oblika nadzora moških nad ženskami. Z nasiljem moški potiskajo ženske v podrejen položaj v primerjavi z moškimi.« Ko smo iz oči v oči soočeni z nasilno situacijo in nas štiri stene ne ščitijo pred dogajanjem, imamo še več možnosti in večjo odgovornost, da nasilje prekinemo in ga ne toleriramo. Smo soudeleženi pri odločitvi, ali se bo nasilje nadaljevalo ali ne. Če že sami občutimo strah in nelagodje ob nasilni situaciji ter se želimo od nje distancirati, pomislimo na to, kakšen strah doživlja oseba, nad katero se nasilje izvaja. S posredovanjem nasilnežu in žrtvi sporočimo, da je nasilje nesprejemljivo in ne bo spregledano. Prav tako damo s tem žrtvi podporo, da naredi prvi korak. Vsi, skupaj, z roko v roki ustvarjamo našo družbo!

 

Bogdana Mikša za društvo Lep je dan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 454
Izšla: 27.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.12.2017 | Kultura
Kifeljci

Bodite prvi pri oddaji mnenja.