Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Logar in Jerajeva o aktualnih temah, ......


SOSED SOSEDU

| |
03.03.2017      8:07
A A

Logar in Jerajeva o aktualnih temah, ustanovili tudi ženski odbor


Polhov Gradec, 2. marec – V dvorani kulturnega doma v Polhovem Gradcu je potekal tako imenovani Poslanski večer s poslancem SDS Anžetom Logarjem in gostjo Alenko Jeraj. Hkrati so pred začetkom pogovornega večera ustanovili tudi Ženski odbor SDS občin Dobrova - Polhov Gradec in Horjul.


Deli:

Jerajeva je spregovorila o aktualnem, ne ravno rožnatem dogajanju v državi. Eden od kazalcev tega je po njenem mnenju tudi vedno večje odseljevanje mladih v tujino, kjer iščejo boljše priložnosti. Spregovorila je še o »starih strukturah«, ki se preko sorodstvenih povezav zajedajo v večino pomembnejših položajev v državi, pa tudi o pomanjkanju vizije vlade. Med drugim je še dejala, da se v stranki počasi že pripravljajo na volitve, v primeru zmage pa bo stranka povabila k sodelovanju tako posameznike kot stranke, ki si želijo potegniti Slovenijo naprej.
Če je Jerajeva govorila o splošnem stanju v državi, se je Logar osredotočil na odgovornost za položaj slovenskega bančnega sistema. Kot predsednik državnozborske komisije, ki raziskuje to temo, je pojasnil, da na dan prihajajo skrb vzbujajoči podatki, ki kažejo, kako so nekateri poznali bančni sistem do obisti in ga izkoriščali za lastne interese. Obžaluje, da Slovenija ni šla po poti Islandije, ki se je po podobni bančni polomiji takoj lotila preiskave odgovornosti ter v razmeroma kratkem obdobju prišla do rezultatov, ki so se kazali v obliki sodnih postopkov zoper odgovorne. Po njegovem bo potrebno tudi pri nas odgovorne postaviti pred sodišča, sicer se bo slaba bančna praksa nadaljevala tudi v prihodnje. V sklepnem delu pogovora, kjer je lahko s svojimi vprašanji in predlogi sodelovalo tudi občinstvo, so javnosti predstavili še na novoustanovljeni ženski odbor SDS za občini Dobrova - Polhov Gradec in Horjul, katerega predsednica je Katja Doles.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.