Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
12°C | 22°C
ponedeljek, 23.06.2018
10°C | 22°C
torek, 25.06.2018
13°C | 21°C
sreda, 26.06.2018
11°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Literarni večer v Polhograjski graščini


SOSED SOSEDU

| |
15.05.2018      15:54
A A

Literarni večer v Polhograjski graščini


Polhov Gradec, 5. april – Komisija za kulturo društva upokojencev Polhov Gradec je pripravila v polhograjski graščini literarni večer s potopisom po Japonski.


Deli:

V goste smo povabili gospoda Matka Zdešarja, predsednika DU Horjul, ki nas je popeljal po Japonski. Zbrali smo se v polhograjski graščini, ki je bila že v objemu pomladi. Predsednica DU Polhov Gradec Cecilija Jarc je vse navzoče prisrčno pozdravila. "Veseli smo, da si je vzel čas g. Matko Zdešar in nas obiskal. Večkrat sem se že srečala z njim na srečanjih DU in ugotovila, kako je aktiven tudi na kulturnem področju. Ker rad potuje, sem ga z veseljem povabila k nam, da prijetno izkušnjo deli z nami,« je nadaljevala. »Z veseljem sem se odzval na vabilo in vas bom popeljal iz Ljubljane, kjer smo pot začeli, do Istanbula in Osake,« je začel naš gost. Japonska je otoška država, ki leži na Daljnem vzhodu, v Tihem oceanu, vzhodno od azijske celine. Na zahodu jo obliva Japonsko morje, razprostira se od Ohotskega morja na severu do Vzhodnokitajskega morja in Kitajske na jugozahodu. Na zahodu jo Korejska ožina loči od Korejskega polotoka. Pristali smo v (moderni) Osaki. Po nekaj dneh obiskali (nekdanjo prestolnico) Naro. Spoznali (starodavni) Kjoto. Nato smo se odpeljali proti japonskim Alpam v (simpatično) Takayamo. Posvetili smo se (samurajem v lesenem gradu) v Matsumotu. Zadnje dni potovanja smo namenili prestolnici Tokyo. Naužili smo se lepote Japonske, kulture in spoznali tehnologijo, s katero obvladujejo svetovni trg. Na koncu predavanja smo bili vsi prisotni istega mnenja: "Pri nas imamo samo pred kakšnim koncertom tako gnečo, kot jo imajo oni vsakodnevno na prehodih za pešče ali postajališčih.« Naš večer se je končal prijetno, malo sladko s sladicami, ki smo jih spekli tudi za našega gosta, v želji, da se še srečamo.


Cecilija Jarc, komisija za kulturo

                                                          
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 460
Izšla: 28.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2018
Danes ni dogodkov.
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
01.07.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.