Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
3°C | 16°C
četrtek, 25.09.2018
6°C | 15°C
petek, 27.09.2018
3°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 23°C
nedelja, 29.09.2018
9°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Jurčki so pustovali v Frankfurtu


SOSED SOSEDU

| |
07.03.2017      9:05
A A

Jurčki so pustovali v Frankfurtu


Ansambel Jurčki so 25. februarja že tretjič igrali za Slovence, ki živijo v Frankfurtu ob Majni in njeni okolici. V vikend paketu so združili prijetno s koristnim in poleg igranja izkoristili tudi priložnost za druženje z rojaki in ogled mesta.


Deli:

Jurčki so letošnji pustni vikend preživeli pri izseljenih Slovencih v Frankfurtu. Na pot so se odpravili v petek popoldne. Seveda so si priskrbeli šoferja in izposodili kombi. K sreči jim sneženje na poti v Nemčijo ni veliko nagajalo, tako da so do večera (v dobrih 9 urah) že prispeli na cilj. Po dobro prespani noči in obilnem zajtrku so si privoščili ogled mesta. Tokrat so bili že tretjič v Frankfurtu, a prvič v sončnem vremenu. Tako so prvič doživeli čudovit razgled z 200-metrske stolpnice Main Tower, od koder se je videlo vse zanimivejše atrakcije mesta, saj ni bilo časa za obisk vseh. Med sprehodom po mestu so si ogledali tudi stolnico sv. Bartolomeja, ki je med bombardiranjem med 2. svetovno vojno ostala edina neporušena stavba v okolici. Poskusili so tudi tradicionalni »hmeljev napitek«, saj je Frankfurt znan po velikem številu malih pivovarn. Zvečer je sledil glavni dogodek – igranje na pustni zabavi za rojake v dvorani pri sv. Bonifaciju v Sachsenhausnu, Frankfurt. Tokrat so nastopili kot Jurčki z divjega zahoda (kavboji in kavbojka) in igrali ter uživali pozno v noč. Seveda ni manjkalo smeha ob pogledu na domiselne pustne šeme. Najboljše maske so bile tudi nagrajene, od 4. do 1. mesta so se zvrstili Robin Hood, Pika Nogavička, banani in indijansko pleme. Ob dobri kulinariki (seveda niso manjkale kranjske klobase, pečenka, krofi in slovensko vino) in čudoviti družbi jim je čas hitro minil. V jutranjih nedeljskih urah so se polni lepih vtisov in spominov odpravili nazaj v Slovenijo. Ob tej priložnosti se člani ansambla Jurčki zahvaljujejo podjetju Prigo, pri katerem so si izposodili kombi za varno in nadvse udobno potovanje. (BJ)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!