Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
22°C
5°C
JUTRI
22°C
6°C
Deli

Jurčki so pustovali v Frankfurtu

Ansambel Jurčki so 25. februarja že tretjič igrali za Slovence, ki živijo v Frankfurtu ob Majni in njeni okolici. V vikend paketu so združili prijetno s koristnim in poleg igranja izkoristili tudi priložnost za druženje z rojaki in ogled mesta.

Jurčki so letošnji pustni vikend preživeli pri izseljenih Slovencih v Frankfurtu. Na pot so se odpravili v petek popoldne. Seveda so si priskrbeli šoferja in izposodili kombi. K sreči jim sneženje na poti v Nemčijo ni veliko nagajalo, tako da so do večera (v dobrih 9 urah) že prispeli na cilj. Po dobro prespani noči in obilnem zajtrku so si privoščili ogled mesta. Tokrat so bili že tretjič v Frankfurtu, a prvič v sončnem vremenu. Tako so prvič doživeli čudovit razgled z 200-metrske stolpnice Main Tower, od koder se je videlo vse zanimivejše atrakcije mesta, saj ni bilo časa za obisk vseh. Med sprehodom po mestu so si ogledali tudi stolnico sv. Bartolomeja, ki je med bombardiranjem med 2. svetovno vojno ostala edina neporušena stavba v okolici. Poskusili so tudi tradicionalni »hmeljev napitek«, saj je Frankfurt znan po velikem številu malih pivovarn. Zvečer je sledil glavni dogodek – igranje na pustni zabavi za rojake v dvorani pri sv. Bonifaciju v Sachsenhausnu, Frankfurt. Tokrat so nastopili kot Jurčki z divjega zahoda (kavboji in kavbojka) in igrali ter uživali pozno v noč. Seveda ni manjkalo smeha ob pogledu na domiselne pustne šeme. Najboljše maske so bile tudi nagrajene, od 4. do 1. mesta so se zvrstili Robin Hood, Pika Nogavička, banani in indijansko pleme. Ob dobri kulinariki (seveda niso manjkale kranjske klobase, pečenka, krofi in slovensko vino) in čudoviti družbi jim je čas hitro minil. V jutranjih nedeljskih urah so se polni lepih vtisov in spominov odpravili nazaj v Slovenijo. Ob tej priložnosti se člani ansambla Jurčki zahvaljujejo podjetju Prigo, pri katerem so si izposodili kombi za varno in nadvse udobno potovanje. (BJ)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi