Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Polhograjska graščina: dogodki in novosti v ......


SOSED SOSEDU

| |
21.04.2016      11:19
A A

Polhograjska graščina: dogodki in novosti v majuDeli:

Povabite svojo družino, prijatelja, soseda, znanca, poklepetajte pod stoletno lipo v grajskem parku. Mesec maj nas vabi, da se naužijemo vseh lepot narave, dogajalo pa se bo tudi v Polhograjski graščini. 

 

Grajska poroka

V mesecu ljubezni je pravi čas, da razmislita o vajinem poročnem dnevu. Pride čas za nov korak v življenju in zakaj ga ne bi doživela v cvetočem parku pri Polhograjski graščini v Polhovem Gradcu. Našo ponudbo si oglejta na spletni strani, pokličita nas, veseli bomo tudi vajinega obiska.

 

Hiša v parku (prej: Grajska pralnica)

Življenje ni praznik, življenje je delovni dan! Tak je naslov zbirke, ki si jo lahko brezplačno ogledate ter kasneje pobrskate med drobnimi spominki domačih ustvarjalcev. S tem želimo spodbuditi lokalne pridelovalce, da sodelujejo in se predstavijo. Hiša v parku je svoja vrata odprla 15. aprila 2016. Maja bo odprta od torka do petka med 8. in 16. uro.

 

Vodeni ogledi po Muzeju pošte in telekomunikacij (TMS)

V Muzeju pošte in telekomunikacij lahko spoznate bogato poštno zgodovino. Vrnili se boste v čas grofa Blagaja in odkrivali zgodbo o prvem polhograjskem poštarju. Izvedeli boste vse o postiljonih, poštnih rogovih, kočijah ter prvi poštni znamki, poslušali melodije poštnega roga in se skupaj z Blagajem preizkusili v pisanju pisma s peresom. Ob predhodni najavi vabljene zaključene skupine in posamezniki.

 

Vabljeni na ogled dvorske cerkve

Prvo nedeljo v mesecu maju vam bomo ponudili, da od blizu doživite in se sprehodite skozi zgodovino cerkve sv. Petra v Dvoru. V nedeljo, na praznik dela, 1. maja 2016, vas od 16. do 18. ure vabimo na brezplačen voden ogled.

 

Čaj z grofom Blagajem

V čudovito ohranjenem naravnem okolju in med prijaznimi zidovi Blagajevega doma boste stopili v drug prostor in čas – v čas brez naglice, v čas prijaznega druženja in duhovitega kramljanja. Grof Blagaj in njegova ljubka žena Antonija vas vabita, da se jima pridružite pri petkovi skodelici zeliščnega čaja, ki ga tako rada spijeta s svojimi gosti v salonu. Razvajala vas bosta s čudovitim kraljevskim kruhom, vrtničnim maslom, vsemi okusi slovenskega medu in vrtničnim likerjem. Seveda to še zdaleč ni vse – njun dom skriva še veliko slastnih zelenih skrivnosti in kdo ve, katero bosta pripravila ta petek. Čaj z grofom Blagajem lahko popijete vsak petek ob 15.30. Obvezna je predhodna najava.

 

Mozartovi dnevi

V Polhograjski graščini bo Kulturno društvo Serafin pripravilo Festival ljubiteljev klasične glasbe: 29. maja od 17. do 20. ure. To bodo že 175. Mozartovi družinski dnevi.

 

Vabljeni!

 

Polhograjska graščina

T: 031 776 259
E: info@grad-polhovgradec.si

www.grad-polhovgradec.si

 

Pripravile: Ana Oblak, Ajda Kozjek, Nina Slana

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.