Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.05.2018

pretežno oblačno
Krajevne padavine, deloma plohe in predvsem na vzhodu posamezne nevihte, se bodo zavlekle tudi v noč. Jutri zjutraj bo pretežno oblačno, ponekod so še možne rahle padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16 °C.
14°C | 25°C
petek, 23.05.2018
14°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 26°C
nedelja, 26.05.2018
15°C | 26°C
ponedeljek, 27.05.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 23.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dan za spremembe - dan za povezovanje


SOSED SOSEDU

| |
11.04.2018      8:49
A A

Dan za spremembe - dan za povezovanjeDeli:

Velika vseslovenska prostovoljska akcija v organizaciji Slovenske filantropije je ponovno povezala številne akterje po celi Sloveniji, letos še posebej z namenom povezovanja skupnosti. In prav tej akciji smo se že drugič pridružile tudi članice društva za kakovost življenja Lep je dan. Slovenska filantropija kot glavni organizator dneva za spremembe je v preteklosti akcije že obarvala medgeneracijsko, prostovoljci so spreminjali zanemarjena igrišča v barvita mesta druženja, osamljene vsakdane v pomladni živžav, stari robi namenjali novo rabo, z izmenjavo oblačil in predmetov so pomagali šolskim skladom, širili spoštovanje, solidarnost ter sodelovanje. Dan za spremembe je torej v letošnjem letu postavil na najpomembnejše mesto povezovanje. S sloganom akcije Ne prepuščaj se toku, spreminjaj tudi ti! že vsa leta nagovarjajo posameznika in letos se je v petek, 6. aprila, ob 19.30 prijetna druščina žensk zbrala v ljubljanskem Koloseju obogledu komedije Ne z mojo hčerko. Tako smo prostovoljno pokazale, da nam je do druženja in potrdile naš moto Stopimo skupaj in se podprimo, ne pa izključujmo! Prostovoljske akcije, katerih rdeča nit je bila povezovanje skupnosti, so potekale v 79 krajih, med organizatorji so bili društva, vrtci, šole, krajevne skupnosti, občine, javni zavodi in posamezniki, sodelovala so tudi podjetja. Prijavljenih je bilo 140 akcij, v okviru nekaterih se je povezalo tudi več kot 32 organizacij. Po vsej državi je v teh dneh bilo aktivnih več kot 550 organizacij in več kot 15.000 prostovoljcev. Vesele smo, da smo prispevale delček svoje energije in zastopale svojo občino.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.