Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
16°C
-2°C
JUTRI
14°C
-1°C
Deli

Dan za spremembe - dan za povezovanje

Velika vseslovenska prostovoljska akcija v organizaciji Slovenske filantropije je ponovno povezala številne akterje po celi Sloveniji, letos še posebej z namenom povezovanja skupnosti. In prav tej akciji smo se že drugič pridružile tudi članice društva za kakovost življenja Lep je dan. Slovenska filantropija kot glavni organizator dneva za spremembe je v preteklosti akcije že obarvala medgeneracijsko, prostovoljci so spreminjali zanemarjena igrišča v barvita mesta druženja, osamljene vsakdane v pomladni živžav, stari robi namenjali novo rabo, z izmenjavo oblačil in predmetov so pomagali šolskim skladom, širili spoštovanje, solidarnost ter sodelovanje. Dan za spremembe je torej v letošnjem letu postavil na najpomembnejše mesto povezovanje. S sloganom akcije Ne prepuščaj se toku, spreminjaj tudi ti! že vsa leta nagovarjajo posameznika in letos se je v petek, 6. aprila, ob 19.30 prijetna druščina žensk zbrala v ljubljanskem Koloseju obogledu komedije Ne z mojo hčerko. Tako smo prostovoljno pokazale, da nam je do druženja in potrdile naš moto Stopimo skupaj in se podprimo, ne pa izključujmo! Prostovoljske akcije, katerih rdeča nit je bila povezovanje skupnosti, so potekale v 79 krajih, med organizatorji so bili društva, vrtci, šole, krajevne skupnosti, občine, javni zavodi in posamezniki, sodelovala so tudi podjetja. Prijavljenih je bilo 140 akcij, v okviru nekaterih se je povezalo tudi več kot 32 organizacij. Po vsej državi je v teh dneh bilo aktivnih več kot 550 organizacij in več kot 15.000 prostovoljcev. Vesele smo, da smo prispevale delček svoje energije in zastopale svojo občino.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!