Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
11°C
-1°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli

Blagoslov križa v Ravniku

Domačini iz Gabrja smo se oktobra z g. župnikom Alojzijem Golobom zbrali pri blagoslovu obnovljenega križa ob ravniški poti. Star gabrski križ so domačini pred leti postavili v spomin na mlajša fanta, ki sta bila med vojno leta 1943 v vrtačah ubita, njune kosti so videli še po mnogih letih. Da nista pozabljena, povedo tudi sveče, ki gorijo ob križu. Po žledolomu je bil križ potreben obnove. Les križa sta obnovila in uredila okolico ključarja Lojze Kopač in Jože Čemažar. Kip križanega Jezusa je renoviral g. Lojze Čemažar.

Katarina Čemažar, fotografija: Martin Čemažar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!