Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
18°C
-1°C
JUTRI
20°C
2°C
Deli

Aktivnosti DU Dobrova

Junija je bilo kar nekaj aktivnosti društva upokojencev Dobrova. 13. smo imeli tradicionalni piknik v Gabrju, na športnem igrišču. Imeli smo kar srečo z vremenom, vendar smo se s športnim društvom dogovorili za pokrit prostor balinišča. Piknika se je udeležilo 76 upokojencev. Za hrano je poskrbel lokalni ponudnik, za pijačo pa je skrbel prijazni upravljalec bifeja. Pri strežbi so pomagale vitalne upokojenke. 16. je sekcija nordijska hoja organizirala izlet na cerkniško jezero. Tudi tega dne nam je služilo vreme, zato so pohodniki opravili krajši izlet v okolici jezera. Čudovita okolica je bila za vse pohodnike prava paša za oči in dušo. Fenomen presihajočega Cerkniškega jezera je po svetu zaslovel kot kraj, kjer lahko na istem mestu pasejo živino, orjejo njive ter lovijo ribe in se vozijo s čolni. Ko je jezero polno, predstavlja največjo jezersko površino v Sloveniji, nato pa presahne in razkrije svoje ekstenzivne kmetijske površine. Skozi letne čase kaže popolnoma različne obraze in da res občutimo, kaj sploh Cerkniško jezero je, se moramo sem vrniti večkrat. Za dobro kosilo je v bližini poskrbel Tone Tomšič kot vodja sekcije in organizator.

 

Rajko Komat

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi