Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 16°C
četrtek, 16.10.2018
10°C | 17°C
petek, 18.10.2018
10°C | 22°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Aktivnosti DU Dobrova


SOSED SOSEDU

| |
13.08.2018      9:32
A A

Aktivnosti DU DobrovaDeli:

Junija je bilo kar nekaj aktivnosti društva upokojencev Dobrova. 13. smo imeli tradicionalni piknik v Gabrju, na športnem igrišču. Imeli smo kar srečo z vremenom, vendar smo se s športnim društvom dogovorili za pokrit prostor balinišča. Piknika se je udeležilo 76 upokojencev. Za hrano je poskrbel lokalni ponudnik, za pijačo pa je skrbel prijazni upravljalec bifeja. Pri strežbi so pomagale vitalne upokojenke. 16. je sekcija nordijska hoja organizirala izlet na cerkniško jezero. Tudi tega dne nam je služilo vreme, zato so pohodniki opravili krajši izlet v okolici jezera. Čudovita okolica je bila za vse pohodnike prava paša za oči in dušo. Fenomen presihajočega Cerkniškega jezera je po svetu zaslovel kot kraj, kjer lahko na istem mestu pasejo živino, orjejo njive ter lovijo ribe in se vozijo s čolni. Ko je jezero polno, predstavlja največjo jezersko površino v Sloveniji, nato pa presahne in razkrije svoje ekstenzivne kmetijske površine. Skozi letne čase kaže popolnoma različne obraze in da res občutimo, kaj sploh Cerkniško jezero je, se moramo sem vrniti večkrat. Za dobro kosilo je v bližini poskrbel Tone Tomšič kot vodja sekcije in organizator.

 

Rajko Komat
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!