Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 5°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
sreda, 21.11.2017
1°C | 11°C
četrtek, 22.11.2017
6°C | 13°C
petek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Teden otroka v oddelku podaljšanega bivanja


ŠOLSTVO

| |
19.10.2017      8:35
A A

Teden otroka v oddelku podaljšanega bivanjaDeli:

V OPB smo se v tednu otroka (2.–8. oktober) imeli še posebej lepo. Naši učenci si želijo veliko igre in gibanja, zato smo se potrudili, da smo v čim večji meri upoštevali njihove želje, hkrati pa poskrbeli, da je bil teden nekaj posebnega. Prvi dan, v ponedeljek smo imeli šiviljske delavnice. V obliki sonca, srca, dreves, zvezde in hiše so učenci na blago šivali gumbe. Nad urjenjem spretnosti s šivanko so bili kljub začetnim skrbem učenci na koncu navdušeni. Nekateri so hitro osvojili prave gibe, drugi so si za vajo gumbe in blago odnesli tudi domov. V torek smo imeli dan informacijsko-komunikacijske tehnologije. Učenci so v šolo lahko prinesli telefone in tablice ter jih uporabljali v času podaljšanega bivanja. Hkrati so potekali tudi matematične igre in ogled risanke ter filma, v računalniški učilnici pa se je odvijal interaktivni kviz. V sredo smo se vsi oddelki podaljšanega bivanja odpravili na sprehod ob Gradaščici in se spotoma preizkusili v teku po travniku. Prijetno utrujeni smo se vrnili v šolo, pomalicali in nadaljevali s športnim popoldnevom. V četrtek smo pripravili kostanjev piknik. Poleg kostanja smo pekli še jabolka in krompir ter koruzo. Učenci so uživali ob ognju in pomagali pri peki. Na igrišču smo odigrali nekaj tekem košarke in med dvema ognjema, ob igrišču pa se je odvijala tudi štafeta. V petek nas je po kosilu obiskal čarovnik Grega in nas spravil v odlično voljo. Na koncu smo se posladkali s sladoledom Ljubljanskih mlekarn. Teden otroka smo zaključili športno. V šolski telovadnici smo se preizkusili v spretnosti na poligonu, nadaljevali pa s športnimi igrami na igrišču.

Barbara Trnovec, Francka Hribernik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017 | Kultura
Dedek se upre
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.