Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
14°C
1°C
SOB.
4°C
-7°C
5221

Spoznavni pohod planinskega krožka

Živimo v zelo lepem kraju, obdanem s hribi in čudovito naravo. To bogastvo prepoznava tudi veliko naših učencev, zato bo tudi letos v OŠ Polhov Gradec pod okriljem Planinskega društva Blagajana potekal planinski krožek. V soboto, 6. oktobra, smo imeli naš prvi, spoznavni pohod v tem šolskem letu. Nanj smo povabili tudi starše. Zbralo se nas je kar 57, česar sva bili mentorici krožka zelo veseli. Dobili smo se na Črnem Vrhu pri Koširju in se po pozdravu vodnika Staneta Dvanajščak odpravili na Pasjo ravan. Za vodnikom so najprej hodili otroci, za njimi starši. Po poti smo prijetno klepetali in se družili. Vmes smo se ustavili, se spočili in pogovorili o pravilnem oblačenju za v hribe in zategovanju planinskih čevljev. Na vrhu nas je čakal topel čaj. Veseli smo bili tudi gospoda Roberta Oblaka, ki nam je pokazal Meteorološko postajo Pasja ravan in nas povabil na stolp, kjer nas je čakal prelep razgled. Po ogledu so otroke čakale različne igre. Z veseljem so iskali markacije, ki so jih v obliki medalj za 1. uspešno opravljen vzpon odnesli domov. Sledil je še pogled na bunkerje, nato pa nas je pot vodila nazaj proti izhodiščni točki. Že po poti smo se pogovarjali o aktivnosti, ki nas v letošnjem šolskem letu še čakajo, in prav vseh se veselimo.

Lucija Peklaj

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!