Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Športno obarvana jesen


ŠOLSTVO

| |
14.10.2016      11:23
A A

Športno obarvana jesen


Jesen omogoča veliko dejavnosti v naravi. To smo izkoristili tudi v naši podružnici, saj smo izvedli že dva športna dneva. Oba sta bila nekaj posebnega.


Deli:

Prvi je bil že tradicionalno druženje sosednjih podružničnih šol. Kar sedem podružnic se že nekaj let druži v jesenskem času – vsakič v drugi podružnici. Tokrat je prišla vrsta na podružnično šolo Vrh Svetih Treh Kraljev nad Rovtami. Vsako naše srečanje je športno obarvano in namenjeno spoznavanju bližnje okolice gostujoče šole. Učenci in učitelji podružnic Javorje, Sovodenj, Lučine, Ledine, Šentjošt, Črni Vrh in Vrh Sv. Treh Kraljev smo se zbrali v petek, 30. 9. 2016, pri cerkvi na Vrhu. Po pozdravu vodje podružnice smo jo skupaj mahnili proti Lavrovcu – razgledni točki. Pot je minila v medsebojnem klepetu in opazovanju okolice. Na poti je bilo 205 učencev in 23 spremljevalcev – učiteljic in učiteljev. Vrh Svetih Treh Kraljev je bil ta dan zagotovo eden glasnejših vrhov v okolici.

V soboto, 8. 10. 2016, pa smo učenci in starši naše šole obiskali sosednji hrib – Goli vrh, kjer smo se podali po delu poti Rupnikove linije. Tudi to srečanje je bilo izredno zanimivo in poučno. Starši so se na naše vabilo k druženju odzvali v zelo velikem številu. Že ob osmih zjutraj smo se dobili v Gorenji vasi, od koder smo se z avtomobili odpeljali do izhodišča pohoda. Najprej smo se podali na ogled podzemne slemenske utrdbe Goli vrh. Mislim, da si nihče ni mogel predstavljati, kako ogromen objekt se skriva pod površjem. Z zanimanjem smo prisluhnili zanimivi razlagi našega vodiča, gospoda Braneta. Verjetno bo za vse udeležence ostalo nepozabno doživetje, ko smo iz bunkerja lezli skozi strelne line. Pot nas je nato vodila po lepi poti čez Goli vrh, mimo kmetij. Ena od njih je bila tudi kmetija Pr' Bukovc, kjer so nas pogostili s toplim čajem, suhim sadjem in domačim žganjem. Ob koncu poti smo si ogledali še Karlovski mlin, v katerem meljejo žito na tradicionalen način. Gostitelj nas je popeljal v notranjost mlina in nam povedal veliko zanimivega o mletju žit. Ogledali smo si še domačo pekarno in se posladkali s slastnimi flancati. Tako domov nismo odšli lačni, pa tudi vtisov se je nabralo kar precej. Veliko novega smo izvedeli o delčku naše zgodovine, ki je večini precej neznana, in hkrati še pokukali v sosednji občini Žiri in Gorenja vas - Poljane.

Simona Planinc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.