Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
14°C
2°C
JUTRI
4°C
-6°C
4188

Raziskovanje narave v Črnem Vrhu

Na lepo sončno soboto, 14. aprila, smo v Črnem Vrhu organizirali naravoslovno delavnico Raziskujemo naravo. Delavnice so se udeležili otroci iz raznih koncev polhograjskega šolskega okoliša. Prekipevali so od radovednosti, naučili so se veliko novega znanja o rastlinah in živalih ter doživeli nepozabne trenutke v lepi naravi. Kaja Zdešar iz 7.a OŠ Polhov Gradec je delavnico opisala takole: »V soboto, 14. aprila, smo se radovedneži odpravili v Črni Vrh na raziskovanje narave. Ogledali smo si dva ribnika, v katerih smo nabrali rastline in živali za preparate, ki smo si jih kasneje ogledali pod mikroskopi. V ribnikih je bilo veliko mrestov, paglavcev, nekaj žab, zlatih ribic, vodnih drsalcev, ličink kačjega pastirja in pupkov. Najpogumnejši smo lovili žabe, jih držali v rokah in jih božali ter opazovali. Z navdušenjem smo lovili pupke. V 200 let starem hlevu smo pozdravili jagenjčke, zajce, gosi, pujsa, prepelice, svilnate kokoši in dve alpaki. Na koncu delavnice smo opazovali nabrane preparate v POŠ Črni Vrh. V šoli nas je čakala valilnica z gosjimi, prepeličjimi in kokošjimi jajci. Crkljali smo 10 dni stare prepelice, ki rastejo zelo hitro. Z lučko smo skozi lupino prepoznavali oplojena jajca. Zelo je bilo zanimivo. Želim si še veliko takih in podobnih delavnic.«

V  zadnjih treh letih je delovna skupina Komunikacija za kakovostno osnovno šolo – KoKOŠ izpeljala številne naravoslovne delavnice (elektrotehnika, robotika, biologija, mikroskopiranje, matematika, ustvarjanje ...), nad katerimi so bili otroci bolj navdušeni, kot smo pričakovali. Trenutno delavnice potekajo občasno na pobudo posameznih staršev in prizadevnih učiteljev. Delavnice so otrokom izredno zanimive in so jih odlično sprejeli, zato si želimo, da bi jih lahko ponudili še več in da bi bile še bolj raznolike. Vsebino delavnic si želimo oblikovati tudi glede na želje in potrebe staršev, lokalne skupnosti in gospodarstva. Zato ustanavljamo FabLab v Polhovem Gradcu, ki bo v kraju predstavljal ustvarjalno središče za povezovanje vseh, ki imajo zanimive ideje in znanja ter so jih pripravljeni deliti z mladimi in jim tako pokazati veselje do znanja, dela in nuditi širok nabor izkušenj, da bodo lažje izbrali svojo poklicno usmeritev. Dajmo v otrocih vzbuditi radovednost, zanos do znanja, odgovornost do družbe in veselje do dela.

 

Delovna skupina KoKOŠ

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!