Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 26°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Raziskovanje narave v Črnem Vrhu


ŠOLSTVO

| |
16.04.2018      7:46
A A

Raziskovanje narave v Črnem VrhuDeli:

Na lepo sončno soboto, 14. aprila, smo v Črnem Vrhu organizirali naravoslovno delavnico Raziskujemo naravo. Delavnice so se udeležili otroci iz raznih koncev polhograjskega šolskega okoliša. Prekipevali so od radovednosti, naučili so se veliko novega znanja o rastlinah in živalih ter doživeli nepozabne trenutke v lepi naravi. Kaja Zdešar iz 7.a OŠ Polhov Gradec je delavnico opisala takole: »V soboto, 14. aprila, smo se radovedneži odpravili v Črni Vrh na raziskovanje narave. Ogledali smo si dva ribnika, v katerih smo nabrali rastline in živali za preparate, ki smo si jih kasneje ogledali pod mikroskopi. V ribnikih je bilo veliko mrestov, paglavcev, nekaj žab, zlatih ribic, vodnih drsalcev, ličink kačjega pastirja in pupkov. Najpogumnejši smo lovili žabe, jih držali v rokah in jih božali ter opazovali. Z navdušenjem smo lovili pupke. V 200 let starem hlevu smo pozdravili jagenjčke, zajce, gosi, pujsa, prepelice, svilnate kokoši in dve alpaki. Na koncu delavnice smo opazovali nabrane preparate v POŠ Črni Vrh. V šoli nas je čakala valilnica z gosjimi, prepeličjimi in kokošjimi jajci. Crkljali smo 10 dni stare prepelice, ki rastejo zelo hitro. Z lučko smo skozi lupino prepoznavali oplojena jajca. Zelo je bilo zanimivo. Želim si še veliko takih in podobnih delavnic.«

V  zadnjih treh letih je delovna skupina Komunikacija za kakovostno osnovno šolo – KoKOŠ izpeljala številne naravoslovne delavnice (elektrotehnika, robotika, biologija, mikroskopiranje, matematika, ustvarjanje ...), nad katerimi so bili otroci bolj navdušeni, kot smo pričakovali. Trenutno delavnice potekajo občasno na pobudo posameznih staršev in prizadevnih učiteljev. Delavnice so otrokom izredno zanimive in so jih odlično sprejeli, zato si želimo, da bi jih lahko ponudili še več in da bi bile še bolj raznolike. Vsebino delavnic si želimo oblikovati tudi glede na želje in potrebe staršev, lokalne skupnosti in gospodarstva. Zato ustanavljamo FabLab v Polhovem Gradcu, ki bo v kraju predstavljal ustvarjalno središče za povezovanje vseh, ki imajo zanimive ideje in znanja ter so jih pripravljeni deliti z mladimi in jim tako pokazati veselje do znanja, dela in nuditi širok nabor izkušenj, da bodo lažje izbrali svojo poklicno usmeritev. Dajmo v otrocih vzbuditi radovednost, zanos do znanja, odgovornost do družbe in veselje do dela.

 

Delovna skupina KoKOŠ

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.