Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
24°C
10°C
ČE.
24°C
7°C
Deli
4211

Planinci na aprilskem izletu

Začetek aprila je bil muhast in deževen, kot se seveda za april spodobi. A po deževnem tednu je končno prišla vremensko bolj ugodna sobota, 13. Ta dan smo imeli planinci rezerviran za izlet z vlakom, zato smo se lepšega vremena zelo razveselili. Zbrali smo se vsi: otroci iz vrtca pri OŠ Polhov Gradec z mentorico Petro, učenci OŠ Polhov Gradec z mentoricama Barbaro in Lucijo, starši in nekateri stari starši otrok planincev ter vodnik Stane iz Planinskega društva Blagajana. Skupaj 56 planincev je bilo ob 7.15 na železniški postaji v Ljubljani. Z vlakom smo se odpeljali v slabo uro oddaljeno Ivančno Gorico. Nekateri so se z vlakom peljali prvič. Ti so se izleta najbolj veselili. Z železniške postaje v Ivančni Gorici smo se peš odpravili do Lavričeve koče na Gradišču. Posebno doživetje je bila precej blatna pot skozi gozd, ki je bila še posebej všeč otrokom. Pri planinski koči smo imeli postanek za malico, druženje in igro na lesenih igralih. Otroci so si z veseljem odtisnili žig v svoje planinske knjižice. Ob vrnitvi smo se v Ivančni Gorici posladkali še z odličnim sladoledom in se nato z vlakom odpeljali nazaj proti Ljubljani. Organizatorji izleta smo bili veseli vseh pohodnikov in se vsem zahvaljujemo za dobro voljo.  Veselimo se vseh nadaljnjih podvigov.

 

Lucija Peklaj

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi