Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 30°C
petek, 26.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Novinarji OŠ Polhov Gradec obiskali Radio ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
13.04.2016      7:53
A A

Novinarji OŠ Polhov Gradec obiskali Radio EkspresDeli:

Končno je napočila sreda, 30. marec, ko smo se novinarke in novinarji šolskega radia in šolskega časopisa Brihtne glav'ce odpravili v prostore Radia Ekspres. Na avtobusni postaji v Stegnah nas je počakal gospod Sotlar in nas pospremil do studia. To je ljubljanski radio, ki pokriva celo Ljubljano in okolico. Najraje predvajajo glasbo iz 80. in 90. let 20. stoletja, kar pa ne pomeni, da ne predvajajo tudi najsodobnejših uspešnic. Zelo prijazno so nas sprejeli in naslednji dve uri nas je gospod Grega Murn, ki je na Radiu Ekspres kreativni producent, potrpežljivo vodil po radijski postaji. Preden smo odšli na ogled, nam je gospod Murn povedal, kako delajo, pripravljajo prispevke, kje predvajajo glasbo, kako in po kakšnem vrstnem redu ... Njihov radio ima okoli petindvajset tisoč poslušalcev in s tem so zelo zadovoljni, ker ne pokrivajo celotne Slovenije. Radio Ekspres pa se lahko pohvali še s tem, da je velika zvezda Radia 1 – Denis Avdič – začel kariero radijskega moderatorja prav pri njih. Ko je bila naša radovednost vsaj za silo potešena, je sledil ogled radijskih prostorov. Najprej smo si ogledali manjši studio, kjer snemajo oddaje, telefonske pogovore ... Zraven je še ena manjša soba, ki ji rečejo produkcijska soba. Nato smo se odpravili v večjo sobo – glavni studio, kjer snemajo oddaje v živo. Imeli smo priložnost prisluhniti oddajanju v živo, nekateri pa smo lahko tudi posneli kratek intervju o zeleni prestolnici Evrope – Ljubljani. Vsi smo bili zelo navdušeni, saj je za večino od nas bilo to nekaj popolnoma novega. Nato smo si izmenjali še nekaj informacij, se slikali in polni napotkov odšli. Obisk radia je bila zelo dobra popotnica, tudi za razmišljanje o možnem poklicu, ki mora biti zelo zanimiv, predvsem pa nikoli dolgočasen. Še enkrat se zahvaljujemo prijazni ekipi Radia Ekspres za prijazno, zanimivo in poučno vodenje in pa seveda gospodu Žigi Sotlerju, ki je poskrbel, da je do tega dogodka sploh prišlo.

Brina Sušnik, Martin Setnikar in Ana Malovrh

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!