Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Ponoči se bo sneženje od juga spet nekoliko okrepilo in zajelo vso Slovenijo. Le ob morju ter ponekod na Goriškem bo večinoma deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem do 4 °C.
-1°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -4°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-7°C | -4°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Izlet s kolesom na Vrhniko


ŠOLSTVO

| |
15.11.2017      9:14
A A

Izlet s kolesom na VrhnikoDeli:

V petek, 22. septembra, smo se z zgodovinskim krožkom odpravili proti Vrhniki. Vsi smo se odpeljali s kolesi. Učenci iz Šentjošta smo se odpeljali do Horjula, kjer smo počakali druge učence. Z nami sta bila tudi dva učitelja, g. Simon Purger in g. Matija Pogačnik. V Stari Vrhniki smo si ogledali Lukacovo kaščo. Kupila jo je Anka Grom z namenom, da obdrži kulturno dediščino. Toplo nas je sprejela s čajem ter piškoti in krhlji. Po ogledu smo se odpeljali še do muzeja Ljubljanica. Tam smo videli repliko najstarejšega kolesa na svetu. Žal smo bili malo prepozni z izletom, saj so ga še pred nekaj časa imeli pravega. Zato pa smo videli stojalo za rimsko ladjo, ki jo bodo potegnili iz Ljubljanice. Bilo je še zelo veliko zanimivih predmetov. Nazaj grede nas je učence 6. b-razreda na poti iz službe eden od naših očetov s kombijem odpeljal do Šentjošta. Preživeli smo lepo popoldne.


Maks Oblak, 6. b

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!