Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
6°C
-3°C
JUTRI
2°C
-1°C
7402

Izlet s kolesom na Vrhniko

V petek, 22. septembra, smo se z zgodovinskim krožkom odpravili proti Vrhniki. Vsi smo se odpeljali s kolesi. Učenci iz Šentjošta smo se odpeljali do Horjula, kjer smo počakali druge učence. Z nami sta bila tudi dva učitelja, g. Simon Purger in g. Matija Pogačnik. V Stari Vrhniki smo si ogledali Lukacovo kaščo. Kupila jo je Anka Grom z namenom, da obdrži kulturno dediščino. Toplo nas je sprejela s čajem ter piškoti in krhlji. Po ogledu smo se odpeljali še do muzeja Ljubljanica. Tam smo videli repliko najstarejšega kolesa na svetu. Žal smo bili malo prepozni z izletom, saj so ga še pred nekaj časa imeli pravega. Zato pa smo videli stojalo za rimsko ladjo, ki jo bodo potegnili iz Ljubljanice. Bilo je še zelo veliko zanimivih predmetov. Nazaj grede nas je učence 6. b-razreda na poti iz službe eden od naših očetov s kombijem odpeljal do Šentjošta. Preživeli smo lepo popoldne.


Maks Oblak, 6. b

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!