Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
26°C
12°C
JUTRI
28°C
13°C
Deli
7402

Izlet na Gorenjsko

Končno smo dočakali izlet na Gorenjsko. Zjutraj smo se zbrali na avtobusni postaji in krenili proti Ljubljani. Učitelj Simon Purger nam je že med vožnjo govoril zanimivosti o Gorenjski in kmalu smo bili na prvi postojanki. Ogledali smo si Kropo. Tam smo se razdelili v dve skupini, razred B si je najprej ogledal Vice, staro kovačnico. Gospod iz muzeja nam je predstavil delo žebljarjev in nam povedal, da so v Vigenjcu delali že otroci naše starosti, nato pa smo se v izdelavi žebljev lahko preizkusili tudi sami. Kmalu smo se zamenjali in odšli v muzej. Tam smo si ogledovali žeblje in poslušali zanimivo razlago, kako so živele družine železarjev. Že prekmalu smo bili spet na avtobusu, peljali smo se proti Vrbi. Od daleč smo videli rojstno hišo Franceta Prešerna in pesnika Antona Volka, ki se je rodil 100 let za njim. Odšli smo naprej, ogledali smo si cerkev sv. Marka in prebrali nekaj Prešernove poezije. Odpeljali smo se v kraj, kje se je rodil znan pisatelj in pesnik Fran Saleški Finžgar. Od znotraj smo si ogledali  njegovo hišo, vodička pa nam je povedala nekaj stvari o njegovem življenju in delih. A tudi tukaj je čas hitro minil in že smo se odpravili na našo zadnjo točko, Bled. Tega smo se vsi zelo veselili. Niti pol ure ni minilo in že smo bili na Bledu, tam smo pred jezerom naredili skupinsko fotografijo, nato pa smo odšli peš do slaščičarne, kjer smo si lahko privoščili … slastno kremno rezino. Potem smo se počasi začeli odpravljati domov. Na avtocesti smo s skupnimi močmi rešili delovni list, doma pa smo družini hiteli govoriti, kako krasno smo se imeli!

Tjaša Kozjek, 6. b

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi