Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
3°C
3°C
JUTRI
0°C
-4°C
3780

Dobrodelni koncert

V petek, 17. novembra, je bil v naši šoli dobrodelni koncert za šolski sklad. Dobrodelni prispevki so se zbirali za Orffova glasbila in šolske mikroskope. Koncert se je začel ob 18. uri, nastopajoči pa smo se zbrali že pred četrto. Sceno so vse dopoldne postavljali najbolj marljivi učenci. V ta koncert so veliko truda vložili vsi delavci šole, predvsem pa učiteljice Urška Žagar, Katja Premrl in Neža Kralj, ki so bile tudi glavne organizatorke. Prireditev je imenitno povezovala Neli Dolinar, s svojima točkama sta se prav tako odlično odrezali Maja Železnikar in Brina Sušnik, ki sta govorili o spoštovanju. Malo pred šesto uro so se začeli zbirati obiskovalci. Koncert se je začel z rahlo zamudo, odprli pa so ga glasbeniki iz godbe Dobrova - Polhov Gradec in vokalne skupine Laulu iz škofijske klasične gimnazije. Prireditev se je v živahnem ritmu nadaljevala in prav vsi so bili neverjetni. Ansambel Ponos, skupina Šundr z Janjo Janša, skupina Toni, Ivan Hudnik, šolski pevski zbor s solistko Nino, Lea Kumar z glasbeno spremljavo svojih sošolk, Vidor in Ilonka, Prisrčnice, osupljiva plesna točka naše bivše učenke Gaje Malovrh s soplesalcem Jako Južničem, plesni dvoboj Maje Železnikar in Taje Škrlep … Vse otroke je najbolj nasmejal čarodej Jole Cole, ob petju Ilonke Krivokapič pa so se marsikomu naježile dlake. Osrednji gost je bil Lado Leskovar, legenda slovenske glasbe. Zapel je tri pesmi, ki jih vsi dobro poznamo. Svoj nastop je zaključil z znamenito pesmijo Zemlja pleše. Zaključna točka koncerta, ki je trajal več kot dve uri, je bila pesem Vem, da danes bo srečen dan, ki jo je zapel šolski pevski zbor ob spremljavi nadarjenih glasbenikov naše šole. Dvorana sicer ni bila napolnjena do zadnjega kotička, a je bilo vzdušje kljub temu odlično. Po koncu koncerta je sledila še pogostitev za vse obiskovalce. Večer se je tako kar prehitro zaključil in upam, da bo še kdaj potekalo kaj podobnega.

Sara Janša, 9. b

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij