Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno in vroče, občasno bo na nebu nekaj koprenaste oblačnosti. Pihal bo veter zahodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
16°C | 33°C
petek, 21.07.2017
18°C | 33°C
sobota, 22.07.2017
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 32°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 16h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
16°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dan varnosti na POŠ Črni Vrh


ŠOLSTVO

| |
12.06.2015      8:47
A A

Dan varnosti na POŠ Črni Vrh


Z gasilci smo 15. maja v popoldanskem času izvedli vajo evakuacije iz šole ob morebitnem potresu.


Deli:

V vaji je sodelovalo 55 gasilcev iz prostovoljnih gasilskih društev Črni Vrh, Zalog, Polhov Gradec, Dvor in Poljane.

Pred vajo smo z učenci po oddelkih govorili o potresih kot naravnih nesrečah, ki jih ne moremo napovedati. Poudarili smo, kaj je pomembno vedeti o njih in storiti, če do kakšnega pride. V vsaki učilnici smo poiskali najvarnejše mesto in izpostavili elemente, ki bi se jim morali izogniti. Ogledali smo si tudi kratek film, ki ga je pripravila slovenska uprava za zaščito in reševanje, mlajšim učencem predstavili knjižico Ježek Snežek in potres, izpeljali smo kviz in tako preverili ter utrdili naučeno. Nato pa nas je med delom zmotila sirena. Prišlo je do potresa, v šoli so ostali ujeti vsi učenci in učiteljici. Po potresu je prišlo tudi do požara v kotlovnici in kuhinji šole. Gasilsko društvo se je lotilo reševanja ob pomoči sosednjih gasilskih društev. Ker je bil vstop v šolo zaradi požara onemogočen, so ujete reševali z lestvami skozi okna. Trije učenci so bili v učilnici v drugem nadstropju, pet učencev in učiteljica v prvem nadstropju in osem učencev z učiteljico v telovadnici. Vse so uspešno rešili, zunaj so gasilci oskrbeli najnujnejše poškodbe in počakali reševalce. Kljub temu da smo vedeli, da je to le vaja, so bili občutki ob reševanju iz šole kar vznemirljivi. Ni pa bilo med učenci zaznati panike in to je najpomembnejše. Upamo sicer, da do take nesreče ne bo prišlo, smo pa po tej vaji na podobne dogodke bolje pripravljeni.  

Radi bi se zahvalili vsem sodelujočim gasilcem za profesionalno izvedeno vajo in nadvse prijazen ter topel odnos do učencev.

 

Simona Planinc

Fotografije: Milka Kožuh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.