Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
30°C
17°C
JUTRI
30°C
17°C
Deli
4977

Vpis v prvi razred v šolskem letu 2018/19

Vpis v 1. razred osnovne šole za šolsko leto 2018/19 bo potekal po naslednjem razporedu:

OSNOVNA ŠOLA POLHOV GRADEC
- torek, 6. februar, od 7.30 do 16.30,
- četrtek, 15. februar, od 7.30 do 16.30,
- sreda, 28. februar, od 7.30 do 16.30.

PODRUŽNIČNA ŠOLA ČRNI VRH: torek, 13. februar, od 15.00 do 16.30.

PODRUŽNIČNA ŠOLA ŠENTJOŠT: torek, 27. februar, od 14.00 do 16.30.

Vpis je obvezen za otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let. Letos bomo vpisovali otroke, rojene leta 2012. S seboj prinesite: otrokov osebni dokument, telefonsko številko mame, očeta in e-naslov.

Začetek šolanja otroka se lahko odloži na predlog staršev, zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje, in sicer za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo.

Starši imajo pravico vpisati otroka v javno ali zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno oziroma začasno prebiva, javna oziroma zasebna osnovna šola s koncesijo v tem okolišu pa je dolžna na željo staršev otroka vpisati. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša. Če želite otroka prepisati v drugo šolo, ga morate najprej vpisati v šolo, v katero po šolskem okolišu sodi, v drugo šolo pa posredujete vlogo za prepis.

K vpisu vas vabimo skupaj z otrokom, saj je to zanj pomemben dogodek.


Šolska svetovalna delavka Albina Jerman Slabe
Ravnateljica Ilinka Kucler

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi