Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
25°C
14°C
PON.
24°C
11°C
Deli
7402

Videosnemanje občinskih cest na območju občin

Občane obveščamo, da bo predvidoma v obdobju od  5. avgusta do 30. septembra letos potekalo videosnemanje cest v upravljanju občine Dobrova - Polhov Gradec.
Občina bo tako določila digitalne osi cest zaradi vzpostavitve evidence dejanske rabe zemljišč javne cestne infrastrukture oziroma izboljšave podatkov o zemljiščih pod cestami. S snemanjem bo pridobila tudi zadnje podatke o stanju 249 kilometrov cestne infrastrukture v upravljanju občine in osvežila podatkovno bazo cest ter prometne signalizacije. Sočasno z digitalizacijo bo občina tudi preverila ustreznost kategorizacije občinskih javnih cest in uskladila mejne odseke, ki potekajo skozi dve ali več občin, z oceno o poškodovanosti cest pa izdelala prioritetni vrstni red izgradnje in vzdrževanja cestnega omrežja.

Snemanje bo po naročilu občinske uprave izvajalo podjetje DFG CONSULTING. Podatki bodo zaupne narave in NE bodo javno dostopni. Vozilo, ki bo opravljalo snemanje, je Toyota RAV4 srebrno-kovinske barve. Na njem je zapisano ime podjetja ter dejavnost – snemanje cest.

Kontaktna oseba za dodatne informacije o izvedbi videosnemanja je Mojca Sečnik, tel. 01 360 18 08, e-pošta: mojca.secnik@dobrova-polhovgradec.si.

 

Občinska uprava

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi