V avgust 2023 je Občina Dobrova - Polhov Gradec obstoječi eko otok pri trgovini Mercator v Polhovem Gradcu ukinila in ga premestila na združeno mesto pri Kmetijski zadrugi v Polhovem Gradcu.
Eko otok je bil na omenjeni lokaciji ukinjen zaradi načrtovanih sprememb v prostoru, predvsem pa zaradi nedavno dokončane ureditve Polhkovega razgledišča, ki je obogatil pobočje nad Kulturnim domom Jakoba Trobca in Polhovemu Gradcu ter celotni občini doprinesel nove vsebine za druženje, srečevanja in aktivno preživljanje prostega časa za otroke in odrasle.
Uporabnike eko otoka opozarjamo na spremenjeno lokacijo in jih naprošamo k ustreznemu ravnanju pri odlaganju odpadkov. Na novi, združeni lokaciji pri kmetijski zadrugi je na voljo zabojnik za biološke odpadke, trije zabojniki za steklo in šest zabojnikov za papir.
Za naše čisto in urejeno okolje smo odgovorni vsi. Vse občane naprošamo, da se dosledno držijo navodil za odlaganje odpadkov na eko otokih, ki so namenjeni zbiranju izključno določenih odpadkov. Posebej pa bi vas radi opozorili tudi na pravilno odlaganje bioloških odpadkov, saj so mnogokrat v zabojnikih predmeti in odpadki, ki tja ne sodijo.
Z napačnim odlaganjem se onemogoča pravilno recikliranje odpadkov. Zaradi nepravilno odloženih odpadkov se povečujejo tudi stroški zaradi dodatnega odvoza in urejanja površin, kjer so ti odpadki odloženi.
Na spletni strani JP Voka Snaga lahko pridobite zelo uporabne podatke o ločevanju, odlaganju in odvozu odpadkov: https://www.vokasnaga.si/odpadki. Poskrbimo, da ostanejo naši kraji čisti, lepi in urejeni. Tudi z urejenostjo eko otokov kažemo naš odnos do okolja!
Občina Dobrova - Polhov Gradec




