Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo sprva še oblačno a se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
7°C | 14°C
torek, 23.10.2018
5°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 23°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 15°C
petek, 26.10.2018
8°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Predaja novega vozila


OBČINSKE

| |
17.11.2016      11:47
A A

Predaja novega vozila


8. oktobra 2016 je župan Franc Setnikar predal v uporabo novo vozilo znamke Fiat Panda (4x4) zaposlenim v Centru za socialno delo Ljubljana Vič - Rudnik, ki na območju občine po pogodbi opravlja izjemno pomembno in do ljudi prijazno socialno-varstveno delo.


Deli:

Ob krajši slovesnosti, ki je bila pred občinsko stavbo, so si izrekli pozdrave župan Franc Setnikar, v. d. direktorice Centra za socialno delo Ljubljana Vič - Rudnik Darja Kovačič, koordinator pomoči na domu Marino Bajič in socialna oskrbovalka ter nova uporabnica vozila Kristina Vrhovec. Vsi so izpostavili velik pomen novega vozila, ki bo nedvomno izboljšalo pogoje dela, saj bo s terenskima vozilom ob vsakem vremenu enostavneje priti tudi do najbolj oddaljenih oskrbovancev. Vozilo je v celoti kupila Občina Dobrova - Polhov Gradec in zanj namenila 14.284 evrov. 
Pomoč družini na domu po Zakonu o socialnem varstvu predstavlja eno izmed socialno-varstvenih storitev ter obsega socialno oskrbo upravičenca v primeru invalidnosti, starosti in drugih primerih, ko le-ta lahko nadomesti institucionalno varstvo. Socialna oskrba na domu je namenjena upravičencem, ki imajo zagotovljene bivalne in druge pogoje za življenje v svojem bivalnem okolju. Zaradi starosti, invalidnosti ali kronične bolezni se ti ne morejo oskrbovati in negovati sami, njihovi svojci pa take oskrbe in nege ne zmorejo ali zanju nimajo možnosti. Gre za različne oblike organizirane praktične pomoči in opravil, s katerimi se vsaj za določen čas nadomesti potrebo po institucionalnem varstvu v zavodu, drugi družini ali drugi organizirani obliki.

Organizacija pomoči na domu je v pristojnosti občin, ki morajo zagotoviti mrežo javne službe na tem področju. V občini Dobrova - Polhov Gradec storitev po pogodbi izvaja Center za socialno delo Ljubljana Vič - Rudnik. Polna cena storitve v občini Dobrova - Polhov Gradec  znaša 16,38 evra, pri čemer 5,57 evra na uro storitve prispevajo uporabniki, 10,81 evra pa občina. Občina Dobrova - Polhov Gradec že več let subvencionira stroške storitve pomoči na domu v višjem znesku, kot je predpisano z zakonom. S tem smo uporabnikom zagotovili nižjo ceno in tako sledili trendu večanja deleža storitve pomoči na domu v primerjavi z vključevanjem v institucionalno varstvo. Oskrba na domu je bila v letu 2015 nudena 37 posameznikom in družinam, izvajali pa sta jo 2 oskrbovalki. Glede na naraščajoče potrebe po pomoči je pomoč družini na domu izjemnega pomena ter je ustrezna in do ljudi prijazna oblika pomoči. (OU)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!