Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
7°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli
5838

Predaja novega vozila

8. oktobra 2016 je župan Franc Setnikar predal v uporabo novo vozilo znamke Fiat Panda (4x4) zaposlenim v Centru za socialno delo Ljubljana Vič - Rudnik, ki na območju občine po pogodbi opravlja izjemno pomembno in do ljudi prijazno socialno-varstveno delo.

Ob krajši slovesnosti, ki je bila pred občinsko stavbo, so si izrekli pozdrave župan Franc Setnikar, v. d. direktorice Centra za socialno delo Ljubljana Vič - Rudnik Darja Kovačič, koordinator pomoči na domu Marino Bajič in socialna oskrbovalka ter nova uporabnica vozila Kristina Vrhovec. Vsi so izpostavili velik pomen novega vozila, ki bo nedvomno izboljšalo pogoje dela, saj bo s terenskima vozilom ob vsakem vremenu enostavneje priti tudi do najbolj oddaljenih oskrbovancev. Vozilo je v celoti kupila Občina Dobrova - Polhov Gradec in zanj namenila 14.284 evrov. 
Pomoč družini na domu po Zakonu o socialnem varstvu predstavlja eno izmed socialno-varstvenih storitev ter obsega socialno oskrbo upravičenca v primeru invalidnosti, starosti in drugih primerih, ko le-ta lahko nadomesti institucionalno varstvo. Socialna oskrba na domu je namenjena upravičencem, ki imajo zagotovljene bivalne in druge pogoje za življenje v svojem bivalnem okolju. Zaradi starosti, invalidnosti ali kronične bolezni se ti ne morejo oskrbovati in negovati sami, njihovi svojci pa take oskrbe in nege ne zmorejo ali zanju nimajo možnosti. Gre za različne oblike organizirane praktične pomoči in opravil, s katerimi se vsaj za določen čas nadomesti potrebo po institucionalnem varstvu v zavodu, drugi družini ali drugi organizirani obliki.

Organizacija pomoči na domu je v pristojnosti občin, ki morajo zagotoviti mrežo javne službe na tem področju. V občini Dobrova - Polhov Gradec storitev po pogodbi izvaja Center za socialno delo Ljubljana Vič - Rudnik. Polna cena storitve v občini Dobrova - Polhov Gradec  znaša 16,38 evra, pri čemer 5,57 evra na uro storitve prispevajo uporabniki, 10,81 evra pa občina. Občina Dobrova - Polhov Gradec že več let subvencionira stroške storitve pomoči na domu v višjem znesku, kot je predpisano z zakonom. S tem smo uporabnikom zagotovili nižjo ceno in tako sledili trendu večanja deleža storitve pomoči na domu v primerjavi z vključevanjem v institucionalno varstvo. Oskrba na domu je bila v letu 2015 nudena 37 posameznikom in družinam, izvajali pa sta jo 2 oskrbovalki. Glede na naraščajoče potrebe po pomoči je pomoč družini na domu izjemnega pomena ter je ustrezna in do ljudi prijazna oblika pomoči. (OU)

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij