Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo. Možne bodo posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Posodobitve telekomunikacijskega omrežja


OBČINSKE

| |
16.06.2016      11:43
1
A A

Posodobitve telekomunikacijskega omrežjaDeli:

Sodobni razvojni trendi pred nas postavljajo izziv: razvoj družbe znanja, ki bo med drugim temeljila na zmogljivi omrežni infrastrukturi elektronskih komunikacij kot eni izmed ključnih infrastruktur digitalne družbe. Z vidika usmerjanja razvoja je internet strateški instrument za povečanje produktivnosti, oblikovanje inovativnih poslovnih modelov, izdelkov in storitev, bolj učinkovito komunikacijo in večjo splošno učinkovitost družbe. Ker se zavedamo, da sta razvoj in uporaba interneta v prvi vrsti odvisna od širokopasovne infrastrukture, veliko aktivnosti usmerjamo v njeno izboljšanje. Tako smo skupaj s posameznimi gorenjskimi občinami začeli pripravljati investicijsko dokumentacijo za gradnjo zmogljivega širokopasovnega omrežja, ki bo omogočalo visoke hitrosti prenosa podatkov. Hkrati pa poskušamo v dogovoru s posameznimi operaterji, na območjih, kjer je komercialnega interesa za zmogljivo omrežno infrastrukturo več, z izboljšavami infrastrukture krajanom omogočiti boljšo dostopnost do storitev na tem področju.

Tako je bil aprila 2015 posodobljen mobilni del omrežja z nadgradnjo obstoječe bazne postaje Briše pri Polhovem Gradcu z LTE-tehnologijo prenosa. Poglavitna prednost mobilnega omrežja LTE/4G je v doseganju visokih hitrosti, ki teoretično znašajo do 150 Mb/s v smeri proti uporabniku in do 50 Mb/s od uporabnika k omrežju. Dejansko dosežene hitrosti so manjše od teoretičnih, odvisne od kakovosti radijskega signala glede na razgibanost terena, povezav in naprave. Storitev omogoča hiter prenos podatkov v mobilnem omrežju, kar prinaša občutno hitrejše in bolj odzivne mobilne širokopasovne podatkovne storitve. Potekajo tudi aktivnosti na razvoju ponudbe storitev TRIO (internet, telefonija, IPTV) preko mobilnega omrežja LTE, ki bodo glede na tehnične omejitve omogočene omejenemu delu uporabnikov. Na Črnem Vrhu je postavljena nova bazna postaja, v gradnji je bazna postaja na Setniku. Posodobljeno je bilo telekomunikacijsko omrežje na območju naselij Log pri Hrastenicah in Hrastenice. Postavitev TK-naprave bo lahko zagotovila širokopasovne storitve (TRIO) vse do hitrosti 50 Mbit/s. V Podsmreki je bil na odseku Gorjanc–Podsmreka 68, kjer poteka kabelska kanalizacija, zamenjan obstoječi kabel z optičnim omrežjem FTTH ("Fiber To The Home" ali optično vlakno do doma), gradnja se zaključuje, gradijo se še zadnji hišni priključki. Z optičnim omrežjem FTTH bodo bistveno izboljšane širokopasovne storitve v Podsmreki. Tudi za naselje Zalog in okolico se pripravljajo rešitve za izgradnjo optičnega omrežja FTTH.

 

Občinska uprava

Helena Čuk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Matjaž Založnik
Matjaž Založnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
Kdaj se pa obeta optika v Zalogu.

23.04.2017 ob 22:51:02 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.