Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Bronasti znak za Polhov Gradec


TURIZEM, OBČINSKE

| |
19.03.2017      4:37
A A

Bronasti znak za Polhov Gradec


Polhov Gradec se je pridružil 12 destinacijam, ki so se prijavile na tretji nacionalni poziv Slovenske turistične organizacije za pospeševanje vpeljevanja trajnostnega poslovanja v turizmu, imenovan Zelena shema slovenskega turizma – Slovenia Green.


Deli:

Občina Dobrova - Polhov Gradec si v zadnjih letih posebej prizadeva za preboj na področju turizma. Na začetku tega meseca ji je uspelo stopiti stopničko naprej na tej uspešno začrtani poti – Polhov Gradec je prejel bronasti znak Slovenia Green destination – Zelena. Aktivna. Zdrava. in se pridružil elitni skupini destinacij in ponudnikov v Zeleni shemi slovenskega turizma (ZSST). Gre za celovito zasnovan nacionalni sistem za pospeševanje razvoja trajnostnega turizma v Sloveniji na vseh stebrih trajnostnega razvoja, okoljskem, družbenem in ekonomskem. Shema, katere lastnik je Slovenska turistična organizacija, je namenjena tako destinacijam kot tudi ponudnikom turističnih nastanitev in turističnim agencijam. Polhov Gradec se je tako pridružili destinacijam, ki svojo trajnostno poslovanje na področju turizma presojajo z mednarodnimi orodji Green Destinations Standard in ETIS, kar mu bo omogočilo tako nacionalno kot mednarodno primerljivost in vidnost.
Za ocenjevanje na nacionalni ravni je bila za Polhov Gradec izdelana izčrpna analiza stanja, ki opredeljuje vplive na turizem in prijetnost bivanja v kraju, tako za prebivalce kot obiskovalce. V njej so navedena mnoga zavarovana in varovana območja naravne dediščine, nacionalno pomembna območja kulturne krajine, objekti kulturne dediščine državnega pomena, lokalna kulinarika in lokalno pridelana hrana, ki ob vzdržnem razvoju turistične ponudbe zagotavljajo trajnostni razvoj destinacije z vseh vidikov trajnostnega razvoja: okoljskega, socialnega in gospodarskega. S pridobitvijo bronastega znaka ZSST se bodo v Polhovem Gradcu prizadevanja prek različnih aktivnosti turističnega razvoja ter ozaveščanja lokalnega prebivalstva, gospodarstva, obiskovalcev in preostalih deležnikov o pomenu trajnostnega turizma le še pospešeno nadaljevala. Zelena (okoljsko in družbeno odgovorna) destinacija namreč ni projekt, naloga oziroma odgovornost zgolj aktivno vključenih, temveč nekaj, kar lahko dosežemo samo vsi skupaj – vsi deležniki v destinaciji, tako v javnem, nevladnem kot zasebnem sektorju – in to ne samo v turizmu, temveč na vseh področjih delovanja. Ne nazadnje pa ste v tem procesu ključni tudi vsi, ki v kraju živite. Izrednega pomena je namreč, da je Polhov Gradec najprej prijeten in prijazen za vse, ki tu delamo in živimo. S tem bo takšen tudi za ljudi, ki nas obiščejo.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.