Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo zjutraj in deloma dopoldne megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
14°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
15°C | 27°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
9°C | 22°C
torek, 24.09.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Območje kanadskih hiš priključeno na ......


OBČINSKE, €NERGIJA

| |
21.10.2017      6:52
A A

Območje kanadskih hiš priključeno na zemeljski plin


Javno podjetje Energetika Ljubljana se je v letošnjem letu na pobudo lastnikov in občine lotilo odprav napak na hišnih priključkih na območju kanadskih hiš na Šujici in tako na začetku oktobra uspelo vse priklopiti na cenejši zemeljski mestni plin.


Deli:

Javno podjetje Energetika Ljubljana s pomočjo Občine Dobrova - Polhov Gradec že vse od leta 2007 gradi plinsko napeljavo na nekaterih območjih občine. Trasa se je čez leta iz sosednje mestne občine razvijala proti jugu – preko naselji Podsmreka, Draževnik, Razori do območja strnjene pozidave Dobrove, naselij Šujica, Gabrje in Stranska vas. Občina skupaj z Energetiko že pripravlja in usklajuje možnost sočasne gradnje plinovodnega in kanalizacijskega omrežja, ki je že predvideno v občinskih načrtih, tudi v naselju Stranska vas. Ker pa sta izvedljivost in gradnja ob pridobivanju zemljišč za plinovodno omrežje predvsem odvisni od interesa za priključitev na zemeljski plin, je letos prišlo do premika tudi na območju kanadskih hiš v naselju Šujica. Javno podjetje je ob sodelovanju predstavnikov občine in predvsem večine zainteresiranih lastnikov s priklopom na centralno plinovodno omrežje ta mesec dokončno uredilo težave s plinifikacijo na tem območju. Dejstvo je, da so se lastniki hiš v obdobju do danes glede gretja morali znajti po svoje. Med drugim so imeli postavljen zunanji rezervoar z Butanom, ki je najdražji energent. Kot rečeno, se je javno podjetje po izgradnji skupnega hišnega priključka letos lotilo sanacije individualnih hišnih priključkov, temu pa je sledilo ponovno zaplinjanje omrežja. Na začetku oktobra so bile tako prav vse kanadske hiše ustrezno priklopljene na mestni zemeljski plin, zato bo kurilna sezona za tamkajšnje prebivalce letos občutno cenejša.

Nadja prosen Verbič

Fotografiji: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!