Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
6°C
-3°C
ČE.
2°C
-1°C
Deli
7402

Območje kanadskih hiš priključeno na zemeljski plin

Javno podjetje Energetika Ljubljana se je v letošnjem letu na pobudo lastnikov in občine lotilo odprav napak na hišnih priključkih na območju kanadskih hiš na Šujici in tako na začetku oktobra uspelo vse priklopiti na cenejši zemeljski mestni plin.

Javno podjetje Energetika Ljubljana s pomočjo Občine Dobrova - Polhov Gradec že vse od leta 2007 gradi plinsko napeljavo na nekaterih območjih občine. Trasa se je čez leta iz sosednje mestne občine razvijala proti jugu – preko naselji Podsmreka, Draževnik, Razori do območja strnjene pozidave Dobrove, naselij Šujica, Gabrje in Stranska vas. Občina skupaj z Energetiko že pripravlja in usklajuje možnost sočasne gradnje plinovodnega in kanalizacijskega omrežja, ki je že predvideno v občinskih načrtih, tudi v naselju Stranska vas. Ker pa sta izvedljivost in gradnja ob pridobivanju zemljišč za plinovodno omrežje predvsem odvisni od interesa za priključitev na zemeljski plin, je letos prišlo do premika tudi na območju kanadskih hiš v naselju Šujica. Javno podjetje je ob sodelovanju predstavnikov občine in predvsem večine zainteresiranih lastnikov s priklopom na centralno plinovodno omrežje ta mesec dokončno uredilo težave s plinifikacijo na tem območju. Dejstvo je, da so se lastniki hiš v obdobju do danes glede gretja morali znajti po svoje. Med drugim so imeli postavljen zunanji rezervoar z Butanom, ki je najdražji energent. Kot rečeno, se je javno podjetje po izgradnji skupnega hišnega priključka letos lotilo sanacije individualnih hišnih priključkov, temu pa je sledilo ponovno zaplinjanje omrežja. Na začetku oktobra so bile tako prav vse kanadske hiše ustrezno priklopljene na mestni zemeljski plin, zato bo kurilna sezona za tamkajšnje prebivalce letos občutno cenejša.

Nadja prosen Verbič

Fotografiji: npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!