Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
4°C
1°C
JUTRI
8°C
3°C
3985

Gremo peš s kokoško Rozi

Trajnostna mobilnost predstavlja takšen potovalni način, ki ima majhen negativen vpliv na okolje in ljudi. Sem prištevamo hojo, kolesarjenje, javni potniški transport, okolju prijazna vozila in odgovorna uporaba avtomobilov (na primer več ljudi v avtomobilu). Lahko rečemo, da predstavlja takšen način transporta, ki zadovoljuje potrebe sedanjega človeškega rodu, ne da bi ogrozil možnosti prihodnjih generacij, da zadovoljijo svoje potrebe. S projektom želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad otrok od 1. do 9. razreda in njihovih bližnjih ter posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici šole. Na ta način želimo prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja. Izvajali bomo različne aktivnosti, ki spodbujajo hojo, kolesarjenje in druge trajnostne prihode v šolo. Aktivnosti bodo prilagojene starostni skupini 1., 2. in 3. triade osnovne šole. Poleg sodelovanja v glavnih aktivnostih projekta bomo organizirali tudi druge dejavnosti s področja prometa, okolja in zdravja, ki so del omenjenega projekta: predavanje s področja prometne varnosti, analiza dostopa poti v šolo, sodelovanje z občino pri urejanju šolskega okoliša za večjo varnost otrok in vnašanje vsebin s področja trajnostne mobilnosti v učni proces za nadaljnje osveščanje otrok. Pri projektu bodo sodelovali vsi učenci šole.

Barbara Kokot, koordinatorica projekta Trajnostna mobilnost na OŠ Polhov Gradec

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi