Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

60 let PGD Hruševo


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
20.09.2015      19:38
A A

60 let PGD Hruševo


Letos gasilci in vaščani iz Hruševega praznujemo 60 let delovanja PGD Hruševo. V ta namen smo 18. julija priredili slavnostno sejo, ki so se je udeležili gasilci sosednjih društev gasilske zveze Dolomiti, gasilske zveze Horjul ter naši mejaši s požarnega območja medvodškega področja Preske in Sore ter domači gasilci.


Deli:

S svojo prisotnostjo so ta dogodek počastili tudi naš župan Franc Setnikar, predsednik krajevne skupnosti Marjan Pograjc in predsednik Območne gasilske zveze (OGZ) Dolomiti Marjan Peklaj, poveljnik OGZ Filip Božnar ter drugi vidni funkcionarji, ki delujejo v okviru OGZ Dobrova-Polhov Gradec in Horjul. Vse skupaj je pozdravil naš predsednik društva Albin Žerovnik. Po prebrani kroniki sta nas nagovorila župan in predsednik gasilske zveze Dolomiti. Podeljene so bile spominske plakete sosednjim društvom in ostalim vidnim udeležencem slovesnosti. Nekaterim našim članom društva so bila podeljena društvena priznanja za vestno in požrtvovalno delo v gasilsvu. Velja omeniti, da sta bila navzoča tudi dva še živeča ustanovna člana našega društva Avguštin Žerovnik in Lado Vidmar, ki sta prejela plaketi. Po slavnostni seji smo v spodnje prostore vse udeležence povabili na prigrizek in kozarček rujnega ter prijetno druženje.

Prvega avgusta popoldne smo ob 60-letnici PGD Hruševo priredili tudi slavnostno proslavo z veliko parado z okoli 70 gasilci praporščaki, starimi vozili s konjsko vprego in gasilci veterani, oblečenimi v stare delovne uniforme. V povorki so sodelovale tudi narodne noše in lovci s praporom LD Dobrova. Za njimi je mimo tribune (kjer so stali vidni funkcionarji našega javnega življenja) peljelo okoli 15 sodobnih gasilskih vozil s vso opremo. Celotno parado je vodil poveljnik občinske gasilske zveze Filip Božnar. Na tej proslavi, ki jo je vodila naša članica Ines Hudnik, je bila kroniko društva prebral društveni kronist Janez Zadnikar, nato pa so spregovorili župan Občine Dobrova-Polhov Gradec Franc Setnikar in predstavnik Republiške gasilske zveze Franc Bradeško, ki je tudi podelil republiška priznanja šestim našim delovnim članom. Miniaturno gasilsko sekirico je prejelo podjetje Elekro Treven, ki nam vedno priskoči na pomoč pri prirejanju proslav in veselic. Po proslavi, na kateri so bili tudi številni naši vaščani (brez njihove pomoči bi težko dihali), se je odvila veselica z bogatim srečelovom. Za ples in dobro voljo je poskrbel priznani ansambel Bratov Poljanšek. Tokrat je dež začel padati šele ob polnoči.

Ob tej priliki bi se v imenu PGD Hruševo prav lepo zahvalil vsem, ki so kakor koli pomagali pri organizaciji praznovanja – vsem vaščanom našega področja, sponzorjem in podjetju Podobnikar, ki nam je omogočilo nakup majic z napisi, ki ponazarjajo simbol te naše obletnice.

 

Janez Zadnikar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.