Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Dostop do OŠ Dobrova z regionalne ceste


OBČINSKE

| |
07.07.2016      8:56
A A

Dostop do OŠ Dobrova z regionalne cesteDeli:

Septembra 2015 je Občina Dobrova - Polhov Gradec z izbranim podjetjem CPG, d. d., iz Nove Gorice začela z gradnjo dostopne ceste do OŠ Dobrova s priključkom na regionalno cesto št. R3-641/1369 Polhov Gradec–Dobrova. Izvajalec je do danes, s kratko prekinitvijo del v januarju in februarju letošnjega leta, zgradil obsežno kamnito zložbo ob vkopanem robu dostopne ceste, ob nasutem robu je postavil zahtevno pilotno steno iz 34 armiranobetonskih pilotov s premerom 60 cm, dolgimi od 4 do 10 metrov, pod zunanjim šolskim igriščem pa je izdelal asfaltirano obračališče s postajališčem za šolski avtobus ter 34 parkirnimi mesti za osebna vozila. Trenutno gradi povezavo proti šoli in priključek na regionalno cesto. V sklopu tega se bo ustrezno uredil tudi promet, ki je del opravljene celostne prometne študije. Projekt bo zaključen predvidoma do konca avgusta, tako da bo za uporabo na voljo z začetkom šolskega leta 2016/2017. Do takrat pa je potrebno še uspešno opraviti tehnični pregled in pridobiti uporabno dovoljenje. O vsem tem, kakšna bo prometna ureditev in kako bo prometni režim dostopanja do šole potekal, bodo še pred začetkom šolskega leta vsi krajani Dobrove in vsi, ki imajo otroke v dobrovski šoli, na ustrezen način obveščeni. Vrednost investicije je ocenjena na 662.000 evrov, sredstva je v celoti zagotavila Občina Dobrova - Polhov Gradec. Občina se ob zaključevanju projekta, ki se je načrtoval že več deset let, vsem lastnikom zemljišč zahvaljuje, da so prisluhnili zadevi in našli skupni jezik, da je do realizacije le prišlo. (ODP)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.