Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, popoldne se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

S prižigom lučk vstopili v praznični december...


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, ZAVODI

| |
07.12.2017      13:07
A A

S prižigom lučk vstopili v praznični december


Polhov Gradec, 1.–3. december – V grajskem parku v Polhovem Gradcu je v petek skupaj s prižigom luči potekalo odprtje 19. Miklavževega sejma, ki ga je Javni zavod Polhograjska graščina pripravil skupaj z Osnovno šolo Polhov Gradec, Muzejem pošte in telekomunikacij ter knjižnico Polhov Gradec.


Deli:

1. decembra zvečer so se zableščala številna slovenska mesta. Tudi kraji v celotni občini Dobrova - Polhov Gradec so se praznično razsvetlili, v grajskem parku pa so simbolično prižgali luči ob odprtju 19. Miklavževega sejma. S prijetnim programom, ki so ga pripravili devetošolci Osnovne šole Polhov Gradec z mentorji, so s plesom in pesmijo poskrbeli, da zbrane množice razigranih otrok, staršev ter drugih obiskovalcev kljub nizkim temperaturam ni zeblo. Navzoče so ob tej priložnosti pozdravili predstavnica Javnega zavoda Polhograjska graščina Nina Slana, ki je med drugim povedala, da organizatorji s sejmom, ki glede na tradicijo daje kraju prepoznavnost, želijo spodbuditi tako domače kot tuje razstavljavce, da se na sejmu predstavijo s svojimi izdelki, ter se vsem sodelujočim – Osnovni šoli Polhov Gradec, Občini Dobrova - Polhov Gradec, Muzeju pošte in telekomunikacij, razstavljavcem, obiskovalcem, nastopajočim, gasilcem in vsem zbranim, zahvalila za prispevek in obisk. Ravnateljica Ilinka Kucler in župan Franc Setnikar sta sprva z devetošolci obujala znanje o pravljicah in  njihovih junakih, nato pa je župan zbranim zaželel, naj jim bo tako kot decembra lepo in pri srcu toplo vse leto. Ravnateljica je dodala, naj si v tem mesecu še posebej vzamejo čas zase in svoje najbližje, pri tem pa naj ne pozabijo na tiste, ki so sami in prazničnega veselja nimajo s kom deliti. Želje vseh so se prepletle v misli o dobrem.

Miklavžev sejem je svoja vrata odprl v soboto, ko so se domači in tuji razstavljavci predstavili z različnimi izdelki iz lesa, usnja in kuhane volne, z ročno izdelanimi čipkami, lončarskimi in medenimi izdelki, čaji, zelišči, mlečnimi in mesenimi izdelki, piškoti in kruhom ipd. Ponudba z različnih področij malega gospodarstva, ki med drugim kažejo raznolikost naše občine, je bila pestra. Svoj tržni potencial pa so preizkusili tudi učenci višjih razredov, ki so s svojimi umetninami skušali prepričati mimoidoče, da so kak dar prispevali v njihov razredni proračun. Spremljevalni program sejma je bil tudi letos v prvi vrsti namenjen tistim, ki jim je Miklavž najbližje – otrokom. Tako v soboto kot nedeljo so dopoldan potekale delavnice, v soboto so izdelovali snežake in božičke, v nedeljo pa venčke iz gumbov ter novoletne voščilnice. Ob popoldnevih pa so nastajale darilne škatlice, voščilnice, novoletni okraski in novoletna drevesca z obeski. Del dneva je bil namenjen tudi vsem ljubiteljem čebelarstva, saj je potekal čebelarski turnir. Oba dneva so bili tam tudi gledališčniki, ki so za otroke pripravili predstavo Ko bom velik, bom … ter Reševanje praznikov. V času sejma pa je bil možen tudi voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij in celo vožnja s kočijo, ki je bila v teh hladno zimskih in zasneženih dneh kot novost še posebej idilična.

 

Besedilo in fotografije: Nadja Prosen Verbič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!